Přípravné utkání TJ Sokol Stružinec vs. FC Pěnčín B 3 : 2 (3:0)

TJ Sokol Stružinec vs. FC Pěnčín B   3 : 2  (3:0)

(průběžné 1. místo v OP SM --- průběžné 1. místo v OP JBC)

Branky Stružince:   Bláha O., Votoček, Hloušek

Sestava Stružince:   Hůlek - Hamáček, Vágenknecht (C), Schreyer, Bláha D. - Matěja, Vágner, Hloušek, Sehnoutek - Votoček, Heřmanský - (Bláha O., Bajgar, Stránský, Kašpar)

Trenér:   Vágenknecht Petr

Asistent trenéra:   Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva:   Máka Jiří

V sobotu 16. 3. 2013 za slunečného, ale mrazivého odpoledne zavítali fotbalisté Sokola Stružinec na UMT do Železného Brodu, kam si pozvali po podzimu nejlepší mančaft okresu Jablonec n. Nis., a sice rezervu FC Pěnčín u Jablonce. Dalo se tedy očekávat těžké utkání pro naše hráče a také kvalitní hra od obou týmů.

Stružinečtí vlétli do utkání jako uragán a hned v první minutě zaskočili soupeře a ujali se vedení gólem Ondry Bláhy, 1:0. Než se Pěnčínští stačili oklepat po prvním obdržené brance, lovil gólman hostů podruhé míč ze své svatyně, 2:0. Do statistiky se zapsal Kuba Votoček. Běžela pátá minuta. Po čtvrthodině hry vyražený balon  gólmanem pohotově dopravil do sítě David Hloušek, 3:0. Hosté se ale nevzdávali a svým důrazem a napadáním rozehrávky Stružince byli nepříjemným a kvalitním protivníkem.

Druhý poločas byl ve znamení převahy hostů, v obou týmech došlo k několika střídáním. Hostům se podařilo snížit dvěma góly na konečných 3:2 z pohledu Stružince.

Co říci na závěr? Na úvod to byl dobrý zápas s velmi kvalitním soupeřem, který se ukázal jako vyspělé mužstvo, ikdyž s mnoha mladými hráči. Ne nadarmo vedou tabulku okresu. Pro nás byla tato konfrontace s týmem z jiné soutěže rozhodně cenná a zajímavá.

(autor: Jiří Máka)