04.10.2018 05:47

očekávaná prohra

Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec        4:0      (2:0)

hráno v neděli 30. 09. 2018 od 16:00

Branky:  6. Sládek Dominik, 36. Kobrle David, 68. Koldovský Tomáš (pen.), 77. Fiedler Michael

ŽK: 3/2 (Sládek, Koldovský A.,Mach /Vágenknecht, Schreyer)

Diváků: 101

Sestava Stružince: Nouzák – Hamáček, Vágenknecht, Böhm, Schreyer – Vondra (76. Ženatý), Sedlák, Matěja, Ebert -  Bajgar, Bláha O. (87. Stránský)

Absence: Martinec, Syrovátka, Kuch – hokej, Bláha D. - mimo ČR, Brnka - nemoc

Masér: Bím Ladislav

Rozhodčí: Liška Pavel ze Semil, AR1: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR2: Nepraš Martin.

O poslední zářijové neděli zajížděli fotbalisté Sokola Stružinec na horkou půdu do Libštátu, který soupeří se Studencem o první místo v OP Semilska. Našemu týmu se nedaří a navíc v tomto utkání jsme se museli obejít bez 5 hráčů základní sestavy. Absence viz výše. Snažili jsme se posunout začátek zápasu na nedělní nebo páteční sváteční dopoledne, ale nebylo nám vyhověno. A tak jsme angažovali do středu zálohy Štěpána Sedláka, který utvořil středovou dvojici s Matějou.Cílem našeho týmu bylo nedostat mnoho gólů. Bod by byl velmi cenný v této těžké situaci pro náš celek.

Hned ve 2. min. hrající trenér Vágenknecht z tr. kopu ze za půlky řádně vylekal domácího gólmana Ludvíka, který jeho tvrdou střelu pod břevno se štěstím vyrazil na roh. Z následného roh. kopu Vágenknechta Sedlák hlavou mířil nad. Jak praví staré známé fotbalové rčení: Nedáš, dostaneš! V 6. min. gólman Nouzák nedosáhl na centr zprava a Sládek umístěnou střelou do protipohybu přivedl Libštát do vedení, 1:0. Ve 13. min. tr. kop Vágenknechta ze 35 m skončil vedle. V téže minutě bek Schreyer zblokoval střelu Kovaříka na roh a z něj nic. V 15. min. Bajgar střílel z úhlu jen do náruče domácího gólmana. V 18. min. byla k vidění pěkná souhra trojice Bajgara, Bláhy O. a Matěji, který střílel. Ludvík chytá. Minutu nato Stružinec vyrovnal, když Vágenknecht umístil roh. kop přímo do branky. Jenže asistent č. 2 na lajně signalizoval praporkem, že balon již byl za brankovou čárou než se dostal do branky. Přitom to nemohl vidět, když stál cca 10 m od rohu. Rozhodčí Liška tak branku neuznal. Vágenknecht si to nenechal líbit a za šaška na adresu pomezního inkasoval 1. ŽK zápasu. Ve 33. min. tr. kop domácích a hlavička Sládka končí nad. Ve 35. min. vyrobil gólman Ludvík chybu, ale Bláha O. měl balonu dál. Branka přitom byla prázdná a obránci daleko. Ve 36. min. Kobrle D. proměnil zblízka střílený centr zleva, 2:0. Ve 39. min. faulován Hamáček Sládkem za cenu 1. ŽK domácích v zápase. Tr. kop Vágenknechta domácí obrana odvrátila. 1. pol. skončil vedením Libštátu 2:0.

Hosté i domácí ponechali do 2. pol. stejné základní jedenáctky. Ve 48. min. se gólman Nouzák vytáhl při tvrdé střele soupeře. Nadvakrát ji chytil. V 58. min. Sedlák střílel ze 25 m nad. V 68. min. Vondra ve snaze získat balon na Fiedlerovi v pokutovém území, ho trefil do nohy a rozhodčí Liška nemohl jinak, než odpískat PK. Ten Koldovský T. s přehledem proměnil a bylo to 3:0. V téže minutě útočník Koldovský A. poslal k zemi Böhma v přerušené hře, rozhodčí pouze přihlížel, protože by ho musel vyloučit. V 70. min. střídající Mach sestřelil skluzem Böhma za ŽK. V 76. min. udělali hosté první změnu v sestavě. Ženatý do útoku za Bláhu O. Za minutu domácí Fiedler zblízka po přihrávce střídajícího Lukeše M. stanovil kočnou podobu výsledku na 4:0. V 79. min. Hamáček centroval zprava, Ženatý to měl na levačku a minul branku. Ve stejné minutě uviděl Schreyer 2. ŽK hostů po faulu na Kobrleho D. V 84. min. měl být vyloučen Mach, který zakopl balon v přerušené hře, když byl odpískán ofsajd domácím. Rozhodčí opět chyboval. V 87. min. hosté podruhé střídali, Stránský nahradil Vondru. V 89. min. Sedlák vypálil z dálky hodně nad. Vrcholem všeho bylo, když v posledním minutě zápasu Sládek , který měl již ŽK z 1. půle, zahodil balon z půlky až na plot v přerušené hře. Rozhodčí opět jen přihlížel. Potom byl zápas ukončen za výhry Libštátu v poměru 4:0.

Co říci na závěr? Stružinec začal dobře, vypracoval si 2 šance, ale první skŕovali domácí, poté neuznaná branka a do poločasu jsme dostali druhý gól. Ve 2. pol. měli již domácí větší převahu, kterou přetavili v další 2 branky. Smutné je, že tým, který má ambice na vítězství a postup do I. B třídy z rozhodnutého stavu se nechová na hřišti fair -play a rozhodčí vše nechává bez potrestání.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 06. 09. 2018 od 16:00 doma s SK Mírová pod Kozákovem. Přijďte podpořit žlutomodré barvy, abychom získali třetí výhru na podzim v OP.