Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec     3 : 2   (2:1)

Branky: 2., 45., 66. Beran – 29., 46. Votoček

Sestava Libštátu: Hrubý – Mach (31. Lukeš T.), Patka (c), Kobrle L., Fiedler – Kobrle D., Šif (58. Váňa), Vejnar, Smolík – Vancl (89. Lukeš M.), Beran

Sestava Stružince: Škopán – Morávek, Martinec (c), Böhm, Schreyer – Vondra, Mizera, Ševců, Bláha D. (46. Nouzák) – Votoček, Bláha O.

Připraven: Stránský P.

Absence: Láska J., Vágenknecht, Sehnoutek, Bajgar, Hloušek, Matěja, Pazderský, Sedlák

Trenér: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: domácí lajk Kousal Martin, AR2: hostující lajk Forman Zbyněk.

Za solidního srpnového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k sehrání velmi očekávaného zápasu 3. kola OP Semilska. Utkali se s Jiskrou Libštát. Jarní duel v Libštátu byl vyhrocený. Čekalo se, zda tento duel dopadne z tohoto pohledu lépe. Stružinci chybělo  několik hráčů základní sestavy. Do týmu se vrátil Morávek a poprvé oblékl náš dres Vondra. Domácí omladili v ofenzivě. Sotva začal zápas a už gólman Škopán musel lovit balon ze své sítě, když po chybě stopera Martince vstřelil úvodní branku utkání dorostenec Beran, 1:0. Minutu nato vyrobil faul v pok. území Vondra. Rozhodčí Mašek odpískal pok. kop a Vancl neproměnil, neboť Škopán jeho střelu vykopl na roh. To jsme si oddychli. V 9. min. Škopán zabránil jasnému gólu. V 10. min. je na druhé straně v pok. území faulován Ševců. Nařízen pok. kop. a gólman Hrubý inkasuje ŽK. Martinec zahrává penaltu pouze do gólmana Hrubého, Bláha D. dorážel, ale Hrubý opět uspěl. Škoda. Ve 14. min. se Škopán opět vyznamenal při střele Vancla. V 15. min. po rohu Mizery hlavičkuje Vondra nad. Ve 27. min. vidí domácí Kobrle D. 1. ŽK za řeči. Ve 29. min. Votoček vyrovnal po kolmém pasu na úroveň obrany od Martince, 1:1. Ve 35. min. trefuje Smolík pravou tyč naší branky. Vzápětí Ševců v šanci po přihrávce Votočka. Hrubý chytá. Ve 40. min. inkasuje Šif za kritiku ŽK. Ve 44. min. Ševců překopává branku domácích. Pár sekund před koncem první půle domácí Beran z malého vápna dává gól do šatny na 2:1.

O přestávce hostující trenér Vágner vystřídal Bláhu D. a na jeho místo přišel Nouzák. Stružinec měl raketový nástup do druhého poločasu, hned v jeho první minutě Votoček obehrál 4 soupeře  a střelou na zadní tyč znovu srovnal, tentokrát na 2:2. V 58. min. fauluje střídající Nouzák Kobrleho D., za což vidí ŽK. V 59. min. Lukeš T. nastřeluje levou tyčku po roh. kopu domácích. Štěstí stálo opět při nás. V 66. min. docílil Beran hattrick, 3:2. Stanovil tak konečný výsledek zápasu. Nic na tom nezměnila hlavička Kobrleho D. do břevna v 72. min. ani 2 střely mimo v podání Votočka. Po minutovém nastavení rozhodčí Mašek ukončil utkání, které měl pod kontrolou a také hráči se chovali solidně. Totéž se dá říci o divácích.

Co říci n     a závěr? V dnešním utkání musel Stružinec nastoupit bez několika hráčů základní sestavy. Přesto jsme nejeli do Libštátu s poraženeckou náladou. Prohra 2:3 je přijatelný výsledek, vzhledem k tomu, že gólman Škopán chytil další 4 góly včetně pok. kopu.

Již tuto sobotu 29. 8. 2015 již od 14 h sehrajeme domácí zápas s SK Studenec. Poté bude následovat program pro děti i dospělé včetně přeletu letadla se sladkým překvapením a následně zapálen poslední prázdninový oheň. Přijďte podpořit Stružiňáky v boji o další body v sezóně.