Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 2 (2:1)

na závěr třetí jednogólová prohra v řadě

Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec   3 : 2  (2:1)

hráno v sobotu 29. října 2011 od 14:30

Branky: 9., 77. Havlíček L., 18. Maryško T. - 10. Heřmanský, 87. Votoček

ŽK: 3/4 (Mach, Lukeš, Havlíček)/(Heřmanský, Vágner, Novotný, Sehnoutek)

Sledovalo: 80 diváků

Sestava – hosté: Škopán –  Bitnar, Vágenknecht (c), Novotný, Hloušek – Bláha D. (74. Matěja) ,Vágner, Ševců, Sehnoutek (90. Bláha O.) – Votoček, Heřmanský

Připraven: Bláha O.

Hlavní rozhodčí Tomášek Petr, na čarách mu asistovali taktéž delegovaní, Jebavý Luděk z Hájů n. Jiz. a Liška ze Semil.

Za solidního říjnového odpoledne se na trávníku v Libštátě odehrál dlouho očekávaný duel předních celků OP Semilska. Domácí Jiskra vyzvala blízký Sokol Stružinec. Věděli jsme dopředu, že odsud se vozí body těžko. Vždyť Libštát zde ještě na podzim neprohrál, bod si odvezlo jen Vysoké. Cílem našich hráčů bylo odčinit minulý nezdar se Mříčnou a zabojovat o nějaký bod. Stružinečtí nastoupili do zápasu s navrátilcem do sestavy, Bitnarem, který zpevnil pravý kraj obrany. První poločas vyzněl lépe pro domácí. Na malém hřišti měli lepší start na balon, byly k vidění časté osobní souboje, ze kterých vycházeli častěji lépe domácí. Stružinec nedokázal podržet míč vepředu, a tak se neustále vracel k obráncům. V 5. min. poprvé zahrozil domácí Jebavý, vypálil mimo. V 9. min. se domácí Jiskra ujala vedení Havlíčkem L., který zakončil po tr. kopu svého kolegy. Stružinec ihned odpověděl. Heřmanský se protáhl jako lasička po levé straně a srovnal na 1:1. V 18. min. si Maryško T. naběhl z druhé vlny na střed, hosté spoléhali na ofsajd systém, jenže tento hráč v něm nestál. Běžel sám na gólmana Škopána a zvýšil na 2:1. Ve 33. min. dobře zahraný roh. kop Ševců, který ovšem jen proplachtil pok. územím aniž by ho jakýkoliv hráč v modrobílém usměrnil za Duštířova záda. Škoda. Minutu před koncem poločasu mohl vyrovnat Votoček, jehož pěkné tvrdé střele scházely centimetry.

Kdo přišel z našich fanoušků až na druhou půli, udělal dobře. Poté, co si hráči Stružince v kabině vyříkali chyby, nastoupili do druhého dějství jako vyměnění, zvýšili pohyb, více se nabízeli do hry a rázem to byli domácí, kteří tahali za kratší konec. Výjimkou byla 56. min., kdy musel hasit požár v našem vápně včasným odkopem bek Bitnar. V zápětí Heřmanský střelou po zemi vyzkoušel pozornost domácího gólmana. Více než polovinu druhé půle byli naši hráči aktivnější, jenže kýžený vyrovnávací gól nepřicházel. Potvrdilo se otřepané pravidlo, nedáš, dostaneš. V 77. min. si naběhl na hranici naší obrany Havlíček L. a svým druhým gólem dal na 3:1. Stružinec se ještě nevzdával. Snažil se posledních 15 min. podzimu odmakat. V 82. min. dobrá možnost snížit po tr. kopu Novotného, gól nepadl. V 86. min. pěkná střela Ševců, Duštíř vytáhl jeho ránu na roh, po kterém se nejlépe zorientoval na malém vápně důrazný Votoček, který snížil na 2:3. Pro hosty svitla naděje na bod, a tak zbytek utkání se odehrával před domácí brankou, kdy hosté zahrávali několik standardních situací. Na závěrečný roh naběhl do vápna i gólman Škopán, vyrovnat se jemu ani ostatním spoluhráčům nepodařilo, a tak domácí se štěstím udrželi těsnou výhru a zůstali v podzimní části doma neporaženi. Co říci na závěr? Stružinec stejně jako v Nové Vsi prohospodařil 1. půli, ve druhé zlepšeným výkonem se dostal znovu do hry, jenže to nakonec aspoň na bod nestačilo. Ještě bych se zmínil o hlavním rozhodčím Tomáškovi. Ten byl dodatečně delegován až v den utkání a nikoho z přítomných svým výkonem nepřekvapil. Jiný už nebude. Přiznejme si, že najít OP Semilska dobrého rozhodčího, to je jako kdybyste hledali jehlu v kupce sena.

Touto porážkou pravděpodobně neudrží Stružinec 4. místo a nejspíš obsadí 5. příčku po podzimu. Na závěr bych chtěl poděkovat hráčům za předvedené výkony, realizačnímu týmu za práci, kterou odvedli pro oddíl a fanouškům za podporu. Všichni věříme, že na jaře půjdou výkony Stružince nahoru a znovu se přihlásíme do boje o první trojku.

(autor: Jiří Máka)