Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 3 (1:1)

Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec    1 : 3   (1:1)

hráno v sobotu 18. srpna 2012 od 17:00

Branky: 21. Řípa - 2. Heřmanský, 75. Sehnoutek, 77. Vágenknecht

ŽK: 1/1 (Mečíř/Votoček)

Sledovalo: 80 diváků

Sestava – hosté: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Drbohlav. - Matěja, Hloušek, Vágner, Sehnoutek – Votoček (86. Bláha O.), Heřmanský

Připraven: Stránský

Hlavní rozhodčí Mašek Milan ze Semil, na čarách mu asistovali delegovaný Liška ze Semil a domácí lajk Lukeš Milan.

Za krásného teplého srpnového odpoledne nastoupili fotbalisté Sokola Stružinec na horké půdě v Libštátě proti domácí Jiskře. Libštátští chtěli rozhodně zvítězit, aby se dotáhli na přední místa. Hosté však nepřijeli do Libštátu jen na výlet. Po výborném vstupu do soutěže chtěli pokračovat ve vítězné sérii i přes těžký úvodní los. Hned ve 2. min. gólman hostů Škopán dlouhým výkopem našel ve vápně Heřmanského, který křížnou střelou o tyč, klasickým angličanem přivedl Stružinec do vedení, 0:1. Ve 4. min. prudkou střelu Smolíka Škopán chytil. V 15. min. Votoček dává gól po přihrávce Matěji zprava, jenže radost hostujících hráčů kazí praporek as. rozhodčího a poté píšťalka rozhodčího Maška. 21. min. přinesla vyrovnání Libštátu, když Řípa střelou z úhlu srovnal na 1:1. Ve 37. min. Votoček zleva natáhl gólmana Kalouse. V poslední minutě prvního poločasu Řípa spaluje velkou možnost domácích. To jsme si oddechli. Do kabin odcházela obě mužstva za nerozhodného výsledku. Stružinečtí nehráli v první půli dobře, bez zápalu. Jejich hra byla o hodně horší než v minulém utkání.

Po přestávce, konkrétně ve 48. min. Votoček zleva minul branku. V 52. min. Matěja pálí pod břevno, gólman Kalous vyráží jeho ránu na roh. V 61. min. Sehnoutek běží sám na bránu, ovšem minul levou tyč. Za minutu nato Matěja poslal balon půl metru vedle. V 63. min. po rychlém výpadu Drbohlava a jeho střele se rozezvučelo břevno, následovala dorážka Heřmanského, jehož tvrdou ránu pod břevno gólman vyráží na roh. V 73. min. domácí Mečíř v jedné z mála šancí ve 2. pol. střelou zprava minul naši branku. V 75. min. byl k vidění dlouhý aut Hlouška na nabíhajícího Sehnoutka, který prošel do vápna a usměrnil balon k tyči, 1:2. V 77. min. zahrával Vágenknecht tr. kop, domácí  kapitán Patka ho ve zdi tečoval do protipohybu gólmana, a tak se hosté dostali do trháku, 1:3. V 86. min. vystřídal Bláha O. Votočka a dvě minuty před koncem Heřmanský přetlačil stopera Šafáře a střílel z úhlu. Tuto střelu vyrazil gólman na roh.  Po závěrečném hvizdu rozhodčího Maška se mohli radovat hostující fanoušci a hráči z dalších bodů. Tři zápasy, tři výhry.

Co říci na závěr? Na výhru v Libštátě čekal Stružinec několik let. Po rozpačité první půli došlo v našem týmu ke zlepšení a většímu důrazu a přišly šance a  góly a k tomu ještě naši hráči několikrát nastřelili břevno. Domácí se nemohou smířit s prohrou. Zápas jim prý prohrál rozhodčí.

Příští zápas nastoupí Stružinec proti nevyzpytatelnému mužstvu, Sokolu Kruh. Tímto zvu všechny příznivce Sokola Stružinec na tento zápas. Hraje se v sobotu 25. 8. 2012 od 17:00.