Jiskra Libštát - TJ Sokol Stružinec 2 : 1 (1:1)

31.10.2010 20:58

hráno v sobotu 30. října 2010 od 14:30

Branky: 36. Řípa, 48. Havlíček - 3. O. Bláha

ŽK: 1/5 (Vágner 2, Ševců, Dlouhý, Vágenknecht)
ČK: 0/1 (Vágner)
Sledovalo: 100 diváků

Sestava – hosté: Škopán – Vojtíšek, Vágenknecht (c), Novotný A., Hloušek – Dlouhý, Vágner, , Ševců, Bláha D. – Bláha O., Stránský (Hamáček)
Trenér: Vágenknecht Petr
Vedoucí mužstva: Láska Jiří

Poslední řijnovou sobotu zavítali fotbalisté Stružince do blízkého Libštátu sehrát závěrečné utkání podzimní části OP Semilska. Čekal se vyrovnaný duel, i když podle papírových předpokladů mělo být naše mužstvo mírným favoritem. Jenže bodový rozdíl smazává specifické prostředí tamního mrňavého hřiště u Olešky a k tomu je nutno také připočítat divoké prostředí. Na obou týmech bylo vidět, že je už konec sezóny. Musely se totiž obejít bez několika opor, ale i tak jsme věřili, že získat zde bod by neměl být neřešitelný úkol.
Zvláště když v samém úvodu, přesně ve 3. min. Pepa Ševců posílá přízemní centr k vápnu odkud střílí Ondra Bláha, s pomocí teče gólmana Regimona míč končí v síti, 0:1. Mohla propuknout radost v početném kotli stružineckých fans. Libštátští fotbalisté se nemohli dostat do svého tempa, dělali mnoho chyb v rozehrávce a při bránění standardních situací. Ve druhé části prvního poločasu se zlepšili, díky režisérským schopnostem exlomnického středního záložníka Jakuba Řípy a pravého záložníka Davida Kobrleho, po kterém natahuje laso sousední Košťálov. Právě prvně jmenovaný svojí důraznou ranou ze druhé vlny z nulového úhlu prostřelil gólmana Pavla Škopána v naší brance, dal mu efektní housličky, 1:1. Tato branka domácí hráče nakopla a v poslední minutě prvního dějství musel vytáhnout skvělý zákrok Pavel Škopán, aby zabránil další změně skóre. Ve druhém poločase se dal očekávat nápor domácích, kteří chtěli navýšit skóre. To se jim ve 48. min. povedlo, když se dostal do zakončení šikovný blonďák Havlíček, který přesně mířenou křížnou střelou k pravé tyči nedal šanci Škopánovi, pěkná branka, 2:1. S tímto stavem se naši hráči nechtěli spokojit a hnali se do útoku, ale museli dávat pozor na brejky domácích. Ty se dařilo eliminovat a v závěrečných minutách utkání sílil tlak našich hráčů, V 88. min. byla aktivita stružineckých odměněna nařízením pokutového kopu po faulu na Pepu Ševců v šestnáctce. K exekuci se postavil bek David Hloušek, který chtěl napodobit Panenkův bělehradský dloubáček. Místo aby trefil polovinu odkryté branky, míč skončil cca 20 cm nad břevnem. Škoda, takhle jsme odmítli nabídnutý bod. Více se již v tomto utkání nestalo, a tak rozhodčí Štuk ukončil zápas za vítězství domácího Libštátu v poměru 2:1. Oba týmy mají ve svých řadách kvalitní borce, kteří znamenají to nejlepší v okrese, ale také musím zmínit časté diskutování s rozhodčím, které mířilo od hráčů obou mužstev. Potom zbytečně eskalují emoce a úroveň hry se dostává do pozadí, což není dobře. Co dodat na závěr? I přes závěrečnou prohru chci poděkovat hráčům za dobré výkony v průběhu podzimu a samozřejmě i celému realizačnímu týmu a skvělým fanouškům, kteří vytvářeli výbornou atmosféru na našem hřišti a hojně navštěvovali i zápasy žlutomodrých na hřištích soupeřů. To se odrazilo v tabulce. Po podzimu patří našemu týmu pěkné 2. místo o skóre před loňským účastníkem I. B třídy libereckého kraje, Spartakem Rokytnice.

(autor: Jiří Máka)
 

—————

Zpět