HSK Benecko vs. TJ Sokol Stružinec     1 : 2         (0:2)

Branky: 53. Čížek Oldřich - 17. Hamáček Karel, 38. Matěja Marek

ŽK: 1/1(Markus/Drábek)

Diváků: 66

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Martinec (c), Böhm, Schreyer – Matěja (60. Bláha D.), Bajgar, Syrovátka, Kuch (81. Galbavý) – Heřmanský (86. Bláha O.), Drábek

Připraveni: Ebert, Nouzák, Vrabel

Rozhodčí: Liška Pavel ze Semil, AR1: Mikule Jaroslav z Lomnice nad Pop., AR2: Dytrych Pavel z Dolní Branné.

Za pěkného prvního zářijového nedělního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince za svým nejvzdálenějším soupeřem, na Benecko do místní části Mrklov, kde se na velmi pěkně připraveném trávníku utkali s fotbalisty HSK Benecko, nováčkem Winner Sport OP Semilska. Domácí měli co napravovat, totiž v minulém kole inkasovali příděl 3:6 na půdě Martinic. Stružinečtí chtěli navázat na první bod z domácího utkání s Mírovou 1:1 a pokusit se poprvé zvítězit v Krkonoších. Po několika letech oblékl dres Stružince opět Heřmanský, který přestoupil z Lomnice n. Pop. Do první šance se dostal domácí Čížek, když z prostoru penalty minul pravou tyč Škopánovy svatyně. Hosté se poprvé prezentovali hlavičkou Drábka po centru Kucha před branku. Balon však zamířil nad. Běžela 14. min. V 17. min. Hamáček pěknou utaženou ranou ze 30 m překvapil domácího gólmana Kotoučka a přivedl hosty do vedení 0:1. V 19. min. Syrovátka střílí nad po přihrávce od Heřmanského na vápno. Ve 24. min. Čížek střílel ve vápně mimo. Ve 33. min. inkasoval domácí Markus ŽK za faul na Böhma. Minutu nato se Heřmanský protlačil s balonem na noze před branku a jeho tvrdou střelu vyrazil gólman Kotouček na roh a z něj nic. Ve 37. min. Drábek vyslal do šance Matěju, ten zaběhl do vápna, vyhnul se gólmanovi a dal do prázdné, 0:2. Hned bylo veseleji. Ve 40. min. zahrával roh. kop Syrovátka, našel na zadní tyči Bajgara, který hlavičkoval nad. Ve 41. min. gólman Škopán vykryl střelu domácího střelce Čížka. Poločas skončil vedením hostů ze Stružince v poměru 0:2. Stružinec o přestávce nestřídal.

Stružinec se nechal ukolébat dvoubrankovým vedením, čehož domácí využili v úvodu druhé půle a v 53. min. po centru zleva a dorážce Čížka snížili na 1:2 z jejich pohledu. V 60. min. hosté poprvé vystřídali, Bláha D. za Matěju. V 62. min. vyrobil minelu stoper Martinec. Domácí toho naštěstí nevyužili, přestřelili naši branku. V 71. min. agilní Čížek po centru zleva na malém vápně minul levou tyč. V 75. min. inkasuje Drábek ŽK za nesportovní chování. V 81. min. hosté střídají podruhé, Galbavý za Kucha. V 83. min. trefuje Heřmanský pravou tyč. V 86. min. vystřídal Bláha O. Heřmanského v útoku. Rozhodčí Liška ukončil po 90 minutách zápas, po kterém se mohli radovat hosté ze Stružince z první výhry na podzim. Tyto 3 body nás posunuli na 8. místo tabulky.

Co říci na závěr? V dnešním zápase se Stružinec představil sympatickým dojmem v prvním poločase, kdy hrál často po zemi a tato hra měla účel. Ve druhé půli vědomi si vedením, ubrali plyn, čehož domácí využili ke snížení. Jenže se potýkají se špatnou koncovkou, tak již nevyrovnali, přitom šance na to měli. Věřme, že se budou naši hráči dále zlepšovat a v příštím zápase, kdy přivítají doma Jilemnici, potrápí favorita a oberou ho o body.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec páté utkání na podzim, potřetí doma. Tentokrát přivítají na domácím trávníku mužstvo SK Jilemnice. Hraje se v sobotu 07. 09. 2019 od 17:00. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přišli povzbudit žlutomodré v souboji s třetím týmem tabulky.