FK Přepeře vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 1 (2:0)

30.03.2015 23:13

FK Přepeře vs. TJ Sokol Stružinec   2 : 1  (2:0)      

hráno v sobotu 28. 03. 2015 od 12:00  v Semilech

 

Branky: 8. Tokan, 11. Císař -  87. Martinec

ŽK: 3/1 (Sehnoutek)

ČK: 0/0

Diváků: 60 (2/3 stružineckých)

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Martinec (c), Schreyer, Bláha D., – Bajgar, Sehnoutek, Ševců, Kohout – Votoček, Böhm (80. Bláha O.)

 

Absence: Matěja, Stránský L., Vágenknecht, Hloušek, Stránský P.

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří


Rozhodčí: Huřťák Petr ze Studence, AR1: Přikryl Jaroslav z Víchové n. Jiz., AR2: Šarbort Jiří z Turnova.

 

     O poslední březnové sobotě za aprílového počasí netradičně již v poledne zajížděli fotbalisté Stružince k prvnímu mistrovskému utkání v jarní části OP Semilska. Za soupeře měli více než zdatného a movitého soupeře, FK Přepeře, hrající v nuceném azylu v Semilech. Každému muselo být zřejmé, kdo bude držet otěže utkání. Domácí jdou po podzimním 2. místu v OP za vysněným postupem. O zimní přestávce výrazně nakupovali a půjčovali si na hostování hráče ostřílené krajskými kolbišti: na hostování Petr Martinek (Doubí), René Feri (Bozkov), Jiří Kumprecht (Vratislavice), Michal Dohnal (Bukovany), Tomáš Mach (Mírová), Pavel Janda (Mírová) a Martin Bretschneider (Mírová). Z hostování z FKP Turnov se vrátil Marek Žabokrtský. Stružinečtí nemohli počítat s několika hráči.

     Důležité bylo pro naše hráče, nepodlehnout očekávané přesile a hlavně kvalitě domácích borců. Trenér Vágenknecht nastolil defenzivní taktiku vzhledem k síle soupeře. Ovšem stalo se přesně to, co jsme nechtěli dopustit. Domácí, kteří nastoupili celí v černém, začali náporem, který vyústil v jejich brzké vedení. Běžela 7. min. Žabokrtský střílel mimo pravou šibenici naší branky. Minutu nato se poprvé měnilo skóre, Tokan přesně mířenou střelou k tyči po chybě beka Bláhy D. přivedl Přepeře do vedení, 1:0. V 11. min. to bylo již 2:0, když byl vyslán do ulice nejlepší střelec OP, Císař a znovu přesnou střelou trefil cíl. V 18. min. pěkný tr. kop exstružineckého Peškara, Škopán na dvakrát vyrazil na roh, z něj branka nepadla. V 19. min. viděla početná skupina stružineckých fans první možnost bílomodrých hostů. Votoček centroval na svého parťáka z útoku, Böhma, který dával z vápna nad. Ve 27. min. po faulu beka Hamáčka na vápně, posílá tradiční exekutor standartek, Peškar, trestný kop jen do naší zdi. S dorážkou si Škopán poradil. Ve 32. min. střílí Ševců z otočky ze 25 m 1 m vedle pravé tyče Kumprechtovy svatyně. Ve 35. min. měl exstružinecký Martinek na hlavě třetí branku domácích. Jeho strážce Schreyer mu nechal hodně prostoru. Na štěstí pro nás minul levou tyč naší branky po roh. kopu Peškara. Poté Škopán několikrát zachránil naši branku od další pohromy. A tak odcházela obě mužstva za dvoubrankového vedení domácích.

     Do druhého poločasu bylo potřeba více bojovnosti, jen tak nepřijdou branky na náš vrub. Druhá půle byla opět ve znamení domácích, kteří měli převahu a také mnoho šancí. Po hříchu pro ně, měli smůlu při zakončení a nebo je vychytával výbornými zákroky Škopán. Ve 47. min. domácí hráč míří vedle po roh. kopu Peškara. Ve 49. min. vidí Žabokrtský 1. ŽK pro Přepeře za faul na Kohouta. V 56. min. se osmělili také hosté, když krásnou rychlou akci předvedlo trio Böhm, Votoček a Sehnoutek, který zakončoval nad. V 58. min. Škopán vyrazil na roh tr. kop Peškara. Následný roh. kop končí opět rohem po teči jednoho z našich obránců. Z něj se nic nestalo. V 59. min. inkasoval domácí hráč 2. ŽK pro Přepeře za nesportovní chování (zakopnutý balon po odpískání). V 65. min. Martinek na zadní tyči zblízka po centru minul naše tři tyče. Velké štěstí stálo opět při nás. V 66. min. fauluje domácí stoper Kupka Votočka pouze za cenu 3. ŽK v domácím táboře. V 67. min. další útočná akce černých končí těsně vedle. Další velká klika Stružince. V 70. min. stružinecký tvůrce hry, Sehnoutek v urputném souboji o balon adresoval úder loktem do obličeje soupeři, za což byl odměněn jedinou ŽK pro hosty. V 83. min. zatrnulo stružineckým, když střela domácích skončila na břevně naší branky. Nebezpečí zažehnal odkopem kapitán Martinec. V posledních minutách zápasu domácí 2 krát vystřídali, což se jim nemuselo vyplatit. Deset minut před koncem zasáhl do hry Bláha O., který nahradil Böhma v útoku. Na straně domácích zasáhli do hry hráči okresní úrovně a hlavně rychlonohý Votoček několikrát zatopil obraně soupeře. Ta si s ním nevěděla rady, a tak docházelo k faulům cca 20 m od branky. Za minutu Votoček v šanci střílí nad. Tři minuty před koncem normální hrací doby faulován Votoček poblíž vápna. Tr. kop Martince s pomocí teče obránce končí v síti bezmocného Kumprechta, 1:2. Hosté viditělně vstřelená branka nabudila a nadále se snažili o vyrovnání. To se jim nakonec nepovedlo. Nutno podotknout, že by remíza v dnešním zápase byla vzhledem k průběhu nezasloužená. Na druhou stranu je pro náš tým prohra o jedinou branku s takovým soupeřem velmi dobrý výsledek. Předzápasové  prognózy trenéra se nenaplnily.

     Co říci na závěr: K zápasu odjíždělo pouze 12 hráčů, několik jich je zraněných. Velké nadějě jsme si nedělali. S výsledkem musíme být spokojeni. Jedna porážka nic neřeší. Je před námi dalších 12 kol. Věřmě, že se náš tým sejde brzy ve větším počtu a již v příštím domácím utkání s rezervou Jilemnice bude naplno bodovat.

 

     Příští utkání sehraje TJ Sokol Stružinec na velikonoční sobotu 04. 04. 2015 o 16:30 proti rezervě Jilemnice na domácím trávníku. Tímto zveme všechny příznivce stružineckého fotbalu na toto mistrovské utkání.

 

Stružinec do toho !!! 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

—————

Zpět