FK Přepeře "B" vs. TJ Sokol Stružinec 4 : 0 (2:0)

FK Přepeře "B" vs. TJ Sokol Stružinec    4 : 0   (2:0)

Branky: 22. Horák Tomáš, 35. Tokan Filip, 50. Vlach Ondřej, 55. Tokan Filip

ŽK: 0/3 (Schreyer, Martinec, Böhm)

Diváků: 50

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Stránský L. (46. Vágenknecht), Škopán, Schreyer – Böhm, Martinec, Matěja, Bláha D. (65. Vondra) – Votoček (c), Bláha O. (87. Stránský P.)

Vedoucí mužstva: Vágner Bohuslav

Rozhodčí: Procházka Jan z Košťálova,  AR1: domácí laik Tušer Pavel, AR2: hostující laik: Máka Jiří.

Za teplého srpnového odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k prvnímu venkovnímu utkání, tentokrát do Turnova, kde se na hlavním hřišti utkali s rezervou Přepeř. Přepeře zde nalezli azyl, vzhledem k tomu, že stále nemají vlastní hřiště. Tento oddíl jde ve stopách Drnovic, Prušánek, Blšan nebo Hlavice. Tzn. že mají schopného majitele, který podniká v autodopravě a dokáže přivést do týmu ligové a krajské hráče. Čekali jsme, že tento zápas nebude jednoduchý, neboť určitě rezervu posílí několika hráči se zkušenostmi z krajských soutěží i ligy. To se také stalo. I přes to, že hráči měli v nohách zápas I. A třídy s Rovenskem, nasadili Přepeře do hry 5 hráčů s krajskými zkušenostmi a Abraháma, který hrál ligu např. v Liberci. Na lavičce byl ještě připraven expetrohradský Nesvadba. Do hry ještě zasáhli Vlach s Ježkem, kteří hráli divizi v Semilech. Našemu celku chyběli Ševců, Bajgar a Kuch. Po karetním trestu se vrátil do hry Böhm a do branky Nouzák. I když domácí měli v první půli častěji balon na noze a dostávali se do šancí, hosté měli 3 slibné příležitosti ke skórování. Přepeře se ujali vedení ve 22. min. Horákem, 1:0. Druhou branku přidal Tokan ve 35. min. V závěru první půle byl po dohraném souboji jednoho z domácích útočníku zraněn stružinecký stoper Stránský Lukáš, který utkání nedohrál pro zranění kolena. Rozhodčí Procházka se v tu dobu díval úplně do jiných míst, než byl balon. Chvílemi to na rozpáleném trávníku v Turnově vypadalo, že domácí hrají ve 12, přitom to vůbec neměli zapotřebí.

Do druhého poločasu musel zraněného Stránského L. nahradit Vágenknecht. Druhá půle již byla plně v režii domácích, kteří na hřišti dominovali. Rozhodnutí přišlo brzy po přestávce, kdy se nejprve trefil střídající stoper Vlach, v 50. min. z trestného kopu lehkou střelou překopl stružineckou zeď, ale gólman Nouzák si se směrem střely neporadil. 5 min. na to završil skóre na 4:0 svým druhým gólem v utkání Tokan.

Co říci na závěr? Stružinečtí by potřebovali, co nejrychleji zapomenout na tento zápas. Nedařilo se jim, k tomu je nutno připočíst výrazné posílení kádru domácích. To nemá s okresním přeborem nic společného. Slovy hostujícího trenéra: „Tady vůbec nejde o výsledek, ale o ten pocit zrady a zklamání, že hráči nemohou nastoupit proti sobě rovným. Možná by se nad tím měl svaz už konečně zamyslet. Dost dobře nerozumím tomu, co taková benevolence v soutěžních pravidlech přináší dobrého do okresních, resp. krajských soutěží.“

V příštím utkání by již měl být dispozici Kuch, zato stránský L. si bude muset dát několik týdnů od fotbalu přestávku. Nyní čeká fotbalisty Stružince derby s odvěkým rivalem, Sokolem Nová Ves n. Pop., hraje se v sobotu 27.8.2016 od 17h ve Stružinci.