10.10.2019 18:00

7 kulí jako v Sarajevu

FK Košťálov/Libštát B vs. TJ Sokol Stružinec       7 : 0         (3:0)

hráno v neděli 06. 10. 2019 od 16:00

Branky: 17. Houžvička Tomáš, 36. Koldovský Antonín, 39. Frolík Jan (pen.), 58. Houžvička Tomáš, 62. Stehlík Břetislav, 81. Stehlík Břetislav, 88. Kobrle David

ŽK: 0/1 (Heřmanský )

Diváků:

Sestava Stružince: Martinec (c) – Brnka (46. Bláha O.), Böhm, Hamáček, Schreyer – Galbavý (63. Ebert), Syrovátka, Bajgar (75. Jína), Bláha D. – Heřmanský (89. Vitáček), Kuch

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Jiří Máka

Masér: Stránský Pavel

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice nad Popelkou, AR1: Nepraš Martin z Turnova, AR2: Liška Pavel ze Semil.

Za slušného nedělního odpoledne sehráli fotbalisté Sokola Stružinec zápas 9. kola Winner Sport OP Semilska na neoblíbeném hřišti v Libštátě. Našemu týmu scházeli oba gólmani, a tak musel do branky hráč do pole, Martinec. Před zápasem jsme si nedělali velké naděje na bodový zisk. Byli jsme si vědomi toho, že domácí posílí několik hráčů, kteří odehráli sobotní dopolední zápas v Ruprechticích v I. A třídě libereckého kraje. To se také stalo.

V 6. min. Stehlík střílí z 18 m mimo. Ve 13. min. byla k vidění první střela hostů. Syrovátka mířil ze 25 m mimo. V 17. min. po centru Koldovského A. zprava před branku Houžvička dal na 1:0. Ve 22. min. Smolík po chybě Brnky střílel ve vápně, naštěstí minul. Následně v šanci Kuch, když na penaltě mířil vedle. Krátce nato po rohovém kopu hostů odkopával obránce z brankové čáry do bezpečí. To byla po hříchu jediná gólová šance Stružince za celý zápas. Ve 34. min. viděl jedinou ŽK v zápase Heřmanský za faul na Houžvičku na 18 m. Tr. kop Kovaříka skončil nad. Ve 36. min. Koldovský A. angličanem zvýšil na 2:0. Ve 38. min. Syrovátka střílí ze 30 m, gólman Frolík chytá. Ve 39. min. fauluje Brnka v pok. území. Je nařízena penalta, kterou proměnil s přehledem gólman Frolík, 3:0. Poločas skončil 3:0 pro domácí. O přestávce hosté vystřídali. Brnku, kterému nebylo zcela fit nahradil Bláha O. V 54. min. gólman Martinec vyrazil na roh střelu Kovaříka. Z roh. kopu další branka nepadla. V 58. min. Houžvička střelou z úhlu zvyšuje na 4:0. Tomu předcházelo opačné rozhodnutí hl. rozhodčího. Hosté přestali hrát, čehož domácí dokonale využili. V 62. min. Smolík přihrál od brankové čáry cca 7 m od rohového praporku na penaltu, kde byl osamocený Stehlík. Pro něho nebyl problém prostřelit gólmana Martince, 5:0. Následovalo 2. stř. hostů. Ebert za Galbavého. V 75. min. došlo ke 3. stř. hostů. Jína za Bajgara. V 81. min. Houžvička centroval zprava na vzdálený roh vápna, kde Stehlík tvrdou střelou dal šestou branku Libštátu. V 88. min. Kobrlova dalekonosná velmi dobře mířená střela pod břevno skončila v síti a domácí korunovali výsledek na konečných 7:0. Minutu nato proběhlo poslední stř. hostů. Vitáček za Heřmanského. Po 90 minutách ukončil rozhodčí Mikule utkání, ve kterém domácí Libštát deklasoval Stružinec v poměru 7:0.

Co říci na závěr? V dnešním zápase se od nás nečekalo mnoho. První půle ještě šla. Drželi jsme se soupeřem krok. Druhý poločas byl již plně v režii domácích, kteří navyšovali skóre a to se zastavilo až na hrozivém čísle 7. Na tohle musíme, co nejdříve zapomenout a v posledních dvou zápasech předvést lepší výkon a zvítězit.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec desáté utkání na podzim. Tentokrát přivítají na domácím trávníku TJ Poniklou. Hraje se v sobotu 12. 10. 2019 od 15:30. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přišli povzbudit žlutomodré v souboji se zlepšující se Poniklou.