FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec 5 : 3 (2:2)

04.06.2012 22:57

druhá prohra v řadě

FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec  5 : 3  (2:2)

hráno v neděli 3. června 2012 od 17:00

Branky: 43., 73. Zboroň, 36., 89. Cerman, 71. Fr. Tulach – 15. Votoček, 34. Hloušek, 77. Heřmanský

ŽK: 0/1 (Hloušek)

Sledovalo: 100 diváků

Sestava – domácí: Průcha – Lebruška, Koldovský T., Tulach R., Stránský L. - K. Janata, Cerman, Janata M. (c), Tulach T. - Zboroň, Fr. Tulach

Střídali: Sádek J. a Koldovský A.

Trenér: Palka Miroslav

Vedoucí mužstva: Baudyš Michal

Sestava – hosté: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Merta, Martinec – Pazderský (83. Sehnoutek), Hloušek, Ševců (86. Bláha D.), Drbohlav (24. Matěja) - Heřmanský, Votoček

Připraven: Hůlek, Bláha O.

Hlavní rozhodčí Šubrt Jiří ze Semil, na čarách mu asistovali delegovaní Liška ze Semil a Procházka z Košťálova.

O první červnové neděli za občasného deště sehráli fotbalisté Stružince sousedské derby utkání na hřišti v Košťálově s místní rezervou. Po podzimní porážce 2:3 z domácího utkání a po minulé prohře s Libštátem jsme chtěli bodovat. Domácí však neponechali nic náhodě a za rezervu nastoupilo několik hráčů základního sestavy áčka (Průcha, Zboroň, Janata K., Cerman), aby uhájili třetí místo. Nečekal nás tudíž lehký duel.

Hned ve 2. min. domácí Zboroň zblízka trefuje Škopána v naší brance, který posílá balon na roh. Ve 14. min. rychlá akce nestárnoucího K. Janaty, který nacentroval na Zboroně a ten mířil hlavou vedle. Poté se ukázal Stružinec a hned gólově. V 15. min. Votoček obdržel přihrávku od Drbohlava, vyhrál souboj se stoperem Koldovským, obehrál gólmana a do prázdné branky zahájil gólově bohaté odpoledne, 0:1. Ve 20. min. aktivní Zboroň po vysunutí od M. Janaty osamocen střílí těsně vedle. Ve 24. min. musel pro svalové zranění odstoupit ze hry hostující Drbohlav, kterého nahradil Matěja. Ve 34. min. bylo v táboře hostů ještě veseleji. Hloušek vyslal na gólmana Průchu ze 30 m nepříjemnou střelu pod břevno, kterou neudržel a ta zapadla do branky, 0:2. V zápětí Matěja střílí z vápna těsně vedle. Ve 36. min. Cerman vrací domácí do hry, když hlavou po roh. kopu snižuje na 1:2. Ve 43. min. se dopustil Matěja fatální hrubky, když zahrál krátkou malou domů Škopánovi, vystihl to Zboroň a srovnal na 2:2. V poslední minutě první půle Pazderský vybídl do šance přihrávkou Votočka, který přeloboval gólmana i branku. Velká škoda. A tak skončil poločas 2:2. Stružinečtí byli v 1. půli produktivní, ze 3 střel na branku, 2 skončily gólem.

Druhý poločas začal Košťálov náporem. V 50. min. K. Janata na malém vápně na štěstí pro nás zadrbal balon, díky tomu se skóre neměnilo. V 52. min. měli další dobrou možnost ke skórování domácí, stoper Vágenknecht vykopával míč z brankové čáry. V 57. min. na druhé straně Votoček reagoval střelou z otočky. Průcha ji s vypětím vyrazil na roh. V 59. min. bek Hamáček poslal do úniku Votočka, jenže Kuba minul branku. V 71. min. domácí obrací skóre ve svůj prospěch. Na tr. kop K. Janaty si naběhlo několik domácích hráčů, jeden z nich, konkrétně Fr. Tulach těcoval balon za Škopánova záda, 3:2. V 73. min. se prosadil Zboroň svým druhým gólem v zápase. Střelou do šibenice po přihrávce A. Koldovského, 4:2. Naděje na bod byly v této fázi utkání pro Stružinec velmi malé. V 77. min. Škopán dlouhým výkopem našel na hranici obrany Heřmanského, který vyhrál souboj s obránci a střelou k tyči vykřesal naději, 3:4. V 88. min. hl. rozhodčí Šubrt odpískal pokutový kop po faulu Vágenknechta v pok. území. Škopán napodobil Čecha a penaltu Fr. Tulacha vyrazil na roh. Z následného rohu v 89. min. se dostal k hlavičce Cerman a ten zakončuje gólový účet zápasu na 5:3. Nic na tom nezměnila závěrečná snaha hostů, střely Votočka a Martince v úplném konci utkání góly neskončily.

Co říci na závěr? Zápas se musel přítomným divákům líbit, obě mužstva předváděla otevřený fotbal s šancemi i góly na obou stranách. Škoda, že tato druhá porážka v řadě, nás pravděpodobně připravila o 3 místo v OP.

Nyní čeká fotbalisty Stružince poslední domácí utkání sezóny, soupeřem bude aktuálně 8. tým tabulky, rezerva Mírové. Zápas se hraje v sobotu 9. června 2012 od 17:00. Tímto vyzývám všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání.