FK Košťálov B vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 3 (1:1)

20.09.2016 09:34

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

dobrý bod z Košťálova

 

FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec    3 : 3    (1:1)    

hráno v neděli 18. 09. 2016 od 17:00

 

Branky: 37. Tulach František, 47. Jodas Martin, 88. Janata Karel - 2. Votoček Jakub, 60. Votoček Jakub,

81. Votoček Jakub

 

ŽK: 1/2 (Mašek/Brnka, Böhm)

ČK: 0/0

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR1: Procházka Jan z Košťálova, AR2: Dytrych Pavel z Dolní Branné.

 

Diváků: 120

 

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Vágenknecht, Böhm, Schreyer – Bajgar (Vondra), Ševců, Matěja, Bláha D. – Votoček (c), Bláha O.

Připraven: Stránský P.

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Masér: Vágner Bohumil

 

     Za již typického podzimního nedělního odpoledne odehráli fotbalisté Stružince 6. kolo v novém ročníku OP Semilska. Zajížděli na sousední hřiště do Košťálova, kde se nám dlouhodobě výsledkově nedaří. Naposledy jsme zde zvítězili před 10 lety v I. B třídě. Stružinečtí jakoby chtěli změnit nelichotivou bilanci ze hřiště Košťálova a hned ve 2. min. zápasu Bláha O. prodloužil hlavou balon za obranu na kolegu z útoku, Votočka, který přehodil gólmana Šrajera a přivedl hosty do vedení, 0:1. Gól naše hráče uspokojil a poté se stále častěji začali dostávat do šancí domácí, kteří byli pohyblivější a hlavním motorem celého týmu byl nestárnoucí všudybyl Janata Karel, který měl hodně balonů k tomu je na svůj věk (41 let) neuvěřitelně rychlý a jen za cenu faulů, ho naši hráči obírali o balon. Ve 12. min. gólman Škopán 2krát úspěšně zasahoval po střelách Janaty a Koldovského D. V 15. min. Votoček střílí mimo ze 20 m. Ve 27. min. předstoper Böhm sundal na rohu vápna Janatu jen za cenu ŽK. Tr. kop Janata poslal jen do náruče Škopána. Ve 37. min. domácí srovnali skóre po střele Tulacha F., 1:1. Poločas skončil remízou 1:1.

     Hosté opět nevybočili ze svých manýrů a nechali hru v kabině. To se jim vymstilo. Hned ve 47. min. domácí Jodas otáčí skóre po několika tečí našich obránců, 2:1. Přitom si zranil zápěstí stoper Vágenknecht. Po obstřiku utkání dohrál. Poté se hosté zlepšili, výsledkem byla vyrovnávací branka Votočka, který z brejku po autovém vhazování vymíchal gólmana a do prázdné branky dal na 2:2. Minutu nato Škopán vytáhl kvalitní zákrok proti střídajícímu mladíkovi Houžvičkovi. V 63. min. inkasoval za faul na půlce. V 65. min. bek Schreyer zachránil včasným odkopem jasný gól, když odkopl z brankoviště centr z tr. kopu v podání Janaty. V 78. min. hosté vystřídali, Bajgara na hradil na pravé záloze Vondra. V 81. min. Votoček docílil hattricku, když nezazmatkoval a mezi dvěma obránci a gólmanem se prosadil, 2:3. Bravo. Již se zdálo, že stružinečtí dosáhnou na 3 body, jenže nezvládli závěrečný tlak soupeře a v 88. min. Janata osamocený z malého vápna po centru Houžvičky zprava vyrovnal na 3:3. Druhý poločas se hrál za snížené viditelnosti, díky podzimnímu počasí, kdy se zkracuje den. Závěrečný hvizd rozhodčího Mikuleho zmanenal bod pro oba týmy.   

 

     Co říci na závěr? Zápas měl dva tahouny, domácího Janatu a hostujícího Votočka, kteří patřili mezi hvězdy utkání. Hra se musela líbit fanouškům, mělo to náboj a také padlo 6 branek. Pro hosty je nakonec dobrý bod, i když byl blízko 3 bodů. Před zápasem jsme chtěli získat aspoň bod. Nyní čeká naše hráče zatím nejtěžší zápas sezóny. Na našem trávníku se představí SK Jilemnice, která sestoupila z I. B třídy a v minulém kole zneuctila Poniklou málovídaným skóre 13:1. Začátek utkání je již o 16:30.

 

Stružinec do toho!

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět