FK Košťálov B vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 1 (2:1)

20.10.2013 22:05

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

druhá venkovní prohra

 

FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec    3 : 1    (2:1)

hráno v neděli 20. 10. 2013 od 15:30 h

 

Branky: 12. Sádek J., 35. Palka, 48. Janata K. - 37. Bláha O.

ŽK: 4/2 (Sehnoutek, Bláha D.)

ČK: 0/0

 

Diváků: 100

 

Utkání řídilo trio delegovaných rozhodčích, jako hlavní arbitr: Špidlen Patrik ze Semil, AR1: Ing. Dytrt Josef z Lomnice n. Pop., AR2: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop.

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (C), Stránský L.(29. Bláha O.), Bláha D.(64. Bajgar) – Matěja, Ševců, Vágner, Sehnoutek – Votoček (77. Stránský P.), Kohout

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

     Za proměnlivého podzimního počasí, za občasné přeháňky odehráli fotbalisté Stružince poslední zápas na venkovním hřišti v podzimní sezóně. Zajížděli na hřiště do sousedního Košťálova, kde se v derby utkání utkali s místní rezervou. Toto hřiště je pro naše hráče zakleté, je to již dlouho, co jsme tu dokázali bodovat. Nejinak tomu bylo v tomto utkání. Navíc do tohoto zápasu jsme nemohli počítat s několika hráči základní sestavy, Láskou M., Martincem, Hlouškem a Schreyerem. Vzhledem k sobotní prohře Libštátu v Roztokách 2:3 nám stačilo odvézt z Košťálova bod. Před zápasem kladl trenér Vágenknecht důraz na bojovnost a dát do hry všechno, neboť se u domácích dalo počítat s několika posilami z áčka.  

     Úvod zápasu patřil stružineckým. Hned ve 2. min. Matěja v šanci, vystřelil o trochu později než by bylo zdrávo a napálil jen gólmana Průchu. V 6. min. domácí Sádek J. nastřelil břevno po centru Baudyše R. V 9. min. Votoček v šanci po centru Kohouta zprava. Sehnoutek z dorážky trefil jen obránce. Když se nepodařilo Stružinci vstřelit góla, síť se rozvlnila na druhé straně. Ve 12. min. se domácí ujímají vedení Sádkem J., který se vysmýkl nedůraznému beku Bláhovi D. a přesně mířenou střelou k levé tyči rozjásal domácí fanoušky, 1:0. V 19. min. Votoček zamířil k tyči, gólman Průcha vyráží. Ve 26. min. 1. ŽK pro Sehnoutka za komentář k ruce domácího obránce ve vápně. Ve 28. min. vidí jeden z domácích hráčů ŽK. Ve 29. min. museli stružinečtí nuceně sáhnout do sestavy. Bláha O. vystřídal zraněného Stránského L. Následovala rošáda v naší sestavě. Kohout se z útoku stáhnul do branky místo Škopána. Ten šel na předstopera. Ve 33. min. 2. ŽK pro domácího Baudyše R. za řeči. Ve 35. min. domácí zvyšují na 2:0 po hlavičce nestárnoucího kapitána Palky po centru zprava v podání Sádka J., 2:0. Brance předcházel velký nedůraz v pokutovém území našeho obránce Hamáčka. Jiskřičku naděje vykřesal Stružinci střídající Bláha O., který hned po rozehrání po obdrženém gólu obdržel vysoký balon od stopera Vágenknechta a hlavou snížil na 2:1. Běžela 37. min. Ve 39. min. přišla 3. ŽK pro domácího Vojtíška po faulu na unikajícího Votočka posledním hráčem, měla přijít ČK. Ve 45. min. fauluje Bláha D., jeho zákrok oceněn ŽK. Poločas skončil za vedení 2:1 pro Košťálov. O přestávce se trenér Vágenknecht snažil domluvit hráčům, aby dali do hry více a hlavně všichni, pokud chtějí pomýšlet na solidní výsledek. Prohrát je možné, ale se ctí. Byla škoda, že jsme neproměnili tutovky z úvodu utkání.

     Ve 48. min. odpískán sporný trestňák za vápnem a zkušený Janata K. Se nemýlil, střelou k tyči dal na 3:1. V 52. min. Sehnoutek pálil z vápna vedle. V 61. min. stružinečtí promrhali velkou příležitost ke korekci výsledku. Po faulu zahrával tr. kop Vágenknecht, jeho prudkou ránu Průcha jen vyrazil před sebe a dobíhající Bláha D. trestuhodně z malého vápna míjí branku. Velká škoda. V 64. min. nahradil Dominika Bláhu Bajgar. V 69. min. centroval Sehnoutek, s pomocí teče obránce orazítkoval břevno. Od 73. min. se stružinečtí odhodlali k dalšímu škatulata, Vágenknecht se vyunul do útoku, na jeho místo se postavil Škopán a na předstopera se stáhl defenzivní záložník Vágner. V 75. min. Votoček  vybídnut Vágenknechtem krásnou ulicí do šance, ovšem když se chtěl odpoutat od obránce, zranil se (svalové zranění) a musel nuceně odstoupit. Do hry musel zasáhnout třetí náhradník, Stránský P. V 80. min. střelu domácích Kohout ztlumil, z brankové čáry na poslední chvíli odkopával Škopán. V 83. min. byla k vidění další z mnoha ŽK pro domácího Piryho. V 89. min. se Vágner snažil překvapit Průchu, ovšem balon letěl nad břevno. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Špidlena byli spokojenější domácí hráči, kteří dokázali zvítězit 3:1. Porazili tak oba rivaly z čelních pozic tabulky, Stružinec i Libštát.

     Co říci na závěr? Stružinec neprolomil tradici a opět se vrátil z Košťálova bez bodu. Byla škoda, že jsme neproměnili tutovky z úvodu utkání a inkasovali po zbytečných individuálních chybách v obraně.  Tato prohra nás nemusí tolik mrzet. Daleko horší je, že se zranili dva hráči, Stránský L. a Votoček. I přes karetní mariáš rozhodčího Špidlena udrželi stružinečtí nervy na uzdě a obdrželi jen 2 ŽK.

     Nyní čeká na žlutomodré poslední zápas v této půlsezóně. Na domácím trávníku se představí TJ Sokol Mříčná. Hraje se v sobotu 26. 10. 2013 již od 15:30 h. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání.  

 

Stružinec do toho !!! 

 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět