FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 1 (2:1)

FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec  3 : 1    (2:1)

hráno v neděli 1. května 2011 od 17:00

Branky: 17., 25., 85. Holec – 8. Heřmanský

ŽK: 1 (Móro M.) / 2(Škopán, Láska J.)

Sledovalo: 100 diváků

Sestava – domácí: Průcha – Fejfar (Baudyš R.), Koldovský, Pálka, Havrda – Móro M., Částek, Tulach F. (Stránský J.), Kmínek – Zboroň, Holec (Tulach R.)

Trenér: Sádek Jiří ml.

Vedoucí mužstva: Baudyš M.

Sestava – hosté: Škopán   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Láska J. Vojtíšek (88. Stránský), Vágner, Láska P. – Bláha O. (46. Matěja), Heřmanský

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Drusan, Bergemann, Buďárek.

Za krásné prvomájové neděle se odehrálo v Košťálově sousedské derby mezi místní rezervou a Stružincem. Domácí chtěli napravit reputaci z minulého týdne, kdy prohráli 1:2 v Zálesní Lhotě. Hosté chtěli pokračovat v dobrých jarních výkonech. Cílem bylo přivézt bod, i když vzhledem k možnému posílení hráčů z áčka, to vyžadovalo max. nasazení a kvalitní práci od všech hráčů. Stružinec začal zostra. V 6. min. nemohl být uznán jejich gól pro signalizovaný ofsajd. O 2 min. nato se již žlutomodří radovali. Heřmanský po přihrávce O. Bláhy zahájil gólový účet utkání. Hosté poté vypnuli, domácí se stále více dostávali na dostřel naší branky. Ve 14. min. Holec v šanci, gólman Škopán mu skočil pod nohy ve snaze zabránit gólu, jenže místo toho ho poslal na zem. Hlavní arbitr Drusan odpískal pokutový kop a udělil Pavlovi žlutý kartonek. Míč si postavil Částek, který nechal vyniknout stružineckého gólmana Škopána, jenž skvělým zákrokem vytěsnil střelu na tyč. V 17. min. se Košťálov poprvé prosadil, po chybě Vojtíška ve středu pole Holec srovnal na 1:1. Ve 25. min. opět agilní Holec z úhlu přivádí domácí do vedení, 2:1. Do konce poločasu se skóre nezměnilo. Stružinec odehrál poslední půlhodinu prvního dějství v útlumu.

Po domluvě trenéra Vágenknechta o poločasové pauze, vběhli hráči Stružince do druhé půle jako vyměnění. Soupeř bez pohybu byl zatlačen do defenzívy. Ve 48. min. Heřmanský orazítkoval břevno. V 53. min. Hloušek z tr. kopu protáhl Průchu v domácí brance. V 58. min. Vágner vystrašil Průchu, když konečky prstů vyrážel balon z pod břevna. Když se Stružinečtí nedokázali prosadit ani po několika rozích ani několika tr. kopech, přišlo rozhodnutí, které měl na kopačce Holec, který tak dovršil hattrick. Po rychlém brejku korunoval svůj střelecký den třetím zásahem. Co říci na závěr? Prohra mrzí, za výkon ve druhém poločase si naši borci bod za remízu zasloužili. Protože se nedařilo ani dalším konkurentům v boji o čelo tabulky, zůstáváme na 2. místě OP Semilska.

V sobotu 7. 5. od 17:00 čeká náš tým další domácí mistrovské utkání, soupeřem bude tápající SK Studenec, který se propadl až na předposlední místo. Proto přijďte podpořit žlutomodré barvy v co největším počtu za ziskem dalších bodů pro Stružinec.

(autor: Jiří Máka)