FK Košťálov B vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 1 (0:1)

13.08.2015 19:47

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

na úvod prohra v derby

 

FK Košťálov B  vs. TJ Sokol Stružinec    3 : 1    (0:1)    

hráno v neděli 09. 08. 2015 od 17:00

 

Branky: 52.´ Palka, 53.´ Stránský L., 59.´ Janata Mir. – 2´. Votoček

 

ŽK: 1/3 (Fejfar/Böhm, Morávek, Votoček)

ČK: 0/0

Diváků: 70

 

Sestava Košťálova "B": Průcha – Machačný (66.´ Kraus), Poledník, Pálka, Fejfar – Janata Mir. (59.´ Mašek), Stránský L. (74.´ Jodas), Baudyš R. (c), Vojtíšek Pavel – Janata Mich., Tulach F.

Vedoucí mužstva: Baudyš Michal

 

Sestava Stružince: Škopán – Morávek, Stránský L., Böhm, Schreyer – Bajgar, Martinec (c), Láska J. (46.´ Mizera), Bláha D. – Bláha O. (46.´ Sehnoutek), Votoček

Připraveni: Nouzák, Stránský P.

 

Absence: Hloušek, Matěja, Pazderský, Sedlák, Ševců

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Mařatka Karel ze Semil, AR1: Honců Tomáš z Roztok, AR2: Mašek Milan ze Semil.

 

     Za velmi horkého srpnového nedělního odpoledne odehráli fotbalisté Stružince první  mistrovské utkání nového ročníku OP Semilska. Zajížděli do sousedního Košťálova k derby. Byli jsme zvědavi, zda si naši hráči vzali ponaučení z velmi nepovedené generálky se Železnicí (0:8) a předvedou herně i výsledkově lepší zápas než minulý týden. S několika novými hráči (Morávek a Nouzák v sestavě) vstoupili stružinečtí do zápasu zhurta. Hned ve 2. min. po pěkné kombinační akci, kdy Bláha O. přihrál doleva nabíhajícímu kolegovi z útoku, Votočkovi a ten svoji šanci proměnil, 0:1. V 10. min. domácí střílí z 18 m hodně mimo. Ve 20. min. inkasuje domácí Fejfar ŽK za řeči. Ve 23. min. vidí ŽK také stružinecký obránce Böhm za faul. Následný tr. kop Škopán chytil. Ve 29. min. Votoček v šanci po přihrávce Lásky J. zamířil vedle. Bajgar na zadní tyči na balon nedosáhl. Ve 36. min. Škopán vyzrál na střelu extřetiligového Poledníka. Jeho střelu vyrazil na roh a z něj gól nepadl. Ve 39. min. hostující bek Morávek dostal ŽK za faul. Ve 44. min. se střílená přihrávka Košťálova naštěstí vyhnula naší brance. A tak jsme uhájili nejtěsnější vedení v poločase.

     O přestávce udělal trenér Vágenknecht 2 změny v sestavě. Sehnoutek za Bláhu O. a Mizera za Lásku J. Stružinečtí si nevzali k srdci trenérova slova a hned na začátku druhé půle špatnou hrou ve středu zálohy se nechali zbytečně zatlačit a krátce po přestávce, v 52. min. bylo srovnáno. Po hezké kombinaci domácích se prosadil exstružinecký Palka. To nebylo zdaleka vše. Hned za minutu, tj. V 53. min. otáčí skóre ve prospěch domácích Stránský L., zvaný Máda, 2:1. Škopán jeho střelu neviděl přes jednoho z obránců a měla faleš. V 59. min. dokonal stružineckou pohromu Janata Mir., který zvýšil již na 3:1 po sólo akci. V 61. min. Votoček střílí z úhlu do gólmana a ten dává na roh a z něj nic. V 62. min. Pálka střílí z prostoru vápna mimo. V 66. min. byl k vidění závar před naší brankou, Škopán výborně zneškodnil několik střel košťálovských. V 71. min. odpustil rozhodčí Mařatka pokutový kop domácím po podkopnutí Mizery v šestnáctce. V 72. min. fauluje Votoček jen za cenu ŽK. V 79. min. střílí Votoček z vápna vedle. V závěrečných minutách při velmi ostrém vyběhnutí domácího gólmana Průchy přišel Votoček k újmě. Průcha šel do souboje nohami napřed, Kubovi roztrhl dres na prsou a kopačkami mu udělal rýpance na hrudi. Vše se obešlo bez jakéhokoliv potrestání. V 90. min. Škopán musel vytáhnout výborný zákrok při střele domácího hráče. Zápas skončil výhrou Košťálova v poměru 3:1.  

 

 

     Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec připravil o lepší výsledek nepochopitelným kolapsem na začátku 2. půle. Věřme, že se hra našeho týmu bude zlepšovat a přibudou body.

     Již tuto sobotu 15. 8. 2015 od 17 h přivítáme rezervu Bozkova. Přijďte podpořit Stružiňáky v boji o první výhru v sezóně.

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

—————

Zpět