FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 0 (1:0)

FK Košťálov "B" vs. TJ Sokol Stružinec  3 : 0  (1:0)

hráno v neděli 16. června 2013 od 17:00

Branky: 16., 56. Zboroň, 70. Hamáček (vl.)

ŽK: 1/0 (Zboroň)

Sledovalo: 80 diváků

Sestava – hosté: Hůlek – Schreyer (c), Hloušek, Martinec, Hamáček – Bláha D. (51. Bajgar), Vágner, Ševců, Matěja (56. Bláha O.)  – Votoček (78. Stránský), Sehnoutek

Připraveni: Škopán, Vágenknecht

Vedoucí mužstva:Máka Jiří

Utkání řídil rozhodčí Huřťák Petr ze Studence, AR1: Přikryl st., AR2: Janda Martin.

V neděli za krásného letního počasí se fotbalisté Stružince na hřišti v sousedním Košťálově loučili s velmi úspěšným ročníkem 2012/2013. Za soupeře jim byla tamní rezerva. Již 3 kola před koncem bylo jasné o mistrovi, a tak trenér Vágenknecht chtěl dát větší prostor ke hře náhradníkům. Z toho plynulo to, že se mohlo hrát uvolněně, hlavně se nenechat vyloučit. Cílem v tomto utkání bylo odehrát ho se ctí a důstojně se rozloučit se sezónou. Domácí nastoupili se 3 hráči áčka: Zboroněm, Pirym a gólmanem Průchou. V 6. min. domácí poprvé zahrozili. Po centru na zadní tyč mířil jejich hráč těsně vedle. Ve 12. min. pěknou střelu domácích z tr. kopu gólman Hůlek vyráží na roh. Ve 13. min. Schreyer centroval před branku na Votočka, který zblízka hlavou do gólmana Průchy. V 15. min. po prapodivném zákroku Hůlka domácí ve velké šanci, naštěstí neproměňují. V 16. min. po chybě naší obrany se domácí ujali vedení Zboroněm, 1:0. Ve 42. min. domácí ve velké šanci. Míč ztečován naším obráncem na roh. Ve 44. min. tr. kop Hlouška z půlky do vápna, Votoček se snažil pohotově prodloužit balon za záda gólmana, ten však konečky prstů vyráží a poté chytá. V závěru 1. půle ještě Bláha D. nebezpečně hlavičkoval na zadní tyč ovšem míč skončil  v autu. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením rezervy Košťálova s několika neproměněnými šancemi na obou stranách.

Ve 49. min. Votoček ve stoprocentní šanci pálil z malého vápna nad. Šikovně se omotal kolem stopera, scházela jen přesnější muška. V 56. min. domácí Zboroň zvyšuje po roh. kopu jednoho ze svých spoluhráčů na přední tyč, 2:0. V 67. min. uviděl Zboroň jedinou ŽK v utkání za faul na gólmana Hůlka. V 70. min. domácí v šanci, Hůlek vyráží, Martinec odkopává na roh. Po rohu rychlé přenesení hry v podání hostů, Ševců vyslal do gólu Votočka a ten v obrovské šanci trefil jen gólmana. Opět platilo staré známé: "Nedáš, dostaneš". Neboť ve stejné minutě došlo k nedorozumění mezi bekem Hamáčkem a gólmanem Hůlkem a Hamáček při pokusu odehrát balon si dal "vlastence", 3:0. V 86. min. Sehnoutek pálil z prostoru penalty, gólman Průcha vyrazil jeho střelu na roh. V 89. min. další závar před domácí brankou, jenže stružineckým dnes branka byla zakletá. Sehnoutek napálil do gólmana, od něj se balon odrazil do tyče a poté Bajgar z dorážky pěkně střílel, jenže gólman pohotově zareagoval a zabránil korekci výsledku. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Huřťáka skončilo utkání 3:0 pro domácí. Pro Stružinec to byla jediná prohra v jarní části a nutno dodat, že výsledek je až příliš krutý. Stružineckým se dnes lepila smůla na kopačky, kopu štěstí si asi vybrali v předchozích zápasech.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za kvalitní výkony, realizačnímu týmu za práci pro oddíl a také fanouškům za podporu týmu. Po 32 letech jsme získali pohár za mistra OP Semilska pro ročník 2012/2013.

Nyní čeká na žlutomodré letní přestávka a na začátku srpna v novém ročníku 2013/2014 se stružineckým fotbalem pravděpodobně v OP Semilska opět naviděnou.