FK Košťálov B vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 0 (1:0)

FK Košťálov "B" o. s. vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 0   (1:0)

ŽK: 6/3

Diváků: 100

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Matěja (70. Bajgar), Ševců, Hloušek, Bláha D. (70. Stránský L.) – Kohout, Sehnoutek (85. Bláha O.)

Absence: Matějka, Böhm, Votoček

Rozhodčí: Bým Vladislav z Turnova, AR1: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR2: Tomášek Petr z Jilemnice.

Za oblačného srpnového nedělního odpoledne sehráli fotbalisté Stružince první venkovní utkání v novém ročníku OP Semilska. Soupeřem jim byla rezerva Košťálova na jeho hřišti. Tedy sousedské derby. V tomto zápase jsme chtěli napravit dojem z minulého utkání s Roztokami a bodovat. Potěšitelné pro všechny Stružiňáky bylo, že se mohl zápasu zúčastnit Kuba Votoček, zatím jako divák. Vzhledem k tomu, že domácí áčko hrálo ve stejnou dobu těžké úvodní utkání KP na hřišti ve Višňové, nasadili do hry několik mladíků, šikovných dorostenců, roč. 98. Tahounem týmu byla čtveřice zkušených, Smolík, Stránský, Baudyš R. ml. a Tulach Tomáš.

V 8. min. hostující Sehnoutek pálí ze 13 m nad po centru Martince. V 11. min. zahrává Ševců roh a Sehnoutek hlavou orazítkoval břevno. Poté centr tradičního exekutora Ševců našel Martinec hlavou mimo. V 16. min. domácí dorostenec Klaban pálí vysoko nad po naší chybě ve středu. V 17. min. se dostal do zakončení domácí střelec Tulach T. a nemýlil se, 1:0. V 18. min. hlavní arbitr Bým roztočil málovídaný karetní mariáš. Prvním hříšníkem byl právě střelec jediné branky v utkání. Ve 29. min. dostal domácí  bek Smolík ŽK za faul na Schreyera. Ve 31. min. domácí kapitán Baudyš R. Střílí pěkně, ale vedle pravého vinglu naší branky. Ve 32. min. Ševců střílí ze 30 m mimo. O 6 minut nato Pepa opakuje svoji střelu zdálky se stejným výsledkem. Ve 37. min. hostující Kohout fauluje na půlce skluzem a za to vidí ŽK. - 1. pro hosty. Ve 40. min. Sehnoutek druhým potrestaným v modročerném za nemístnou reakci na adresu hlavního arbitra za neodpískaný faul. První poločas skončil vedením domácích nejtěsnějším poměrem, tedy 1:0.

O přestávce si vzal v kabině slovo hrající trenér hostů Vágenknecht, aby sdělil hráčům několik výtek a naznačil, jak by si představoval hru ve druhé půli, aby se podařilo udělat něco s výsledkem.

V 52. min. Tulach T. v šanci, Škopán v naší brance je na místě. V 58. min. Ševců střílí zdálky mimo. V 59. min. fauluje Hloušek a inkasuje za to 3. ŽK pro Stružinec. V Téže minutě potrestán košťálovký kapitán Baudyš R. ml. za faul. V 61. min. hosté zahráli signál při tr. kopu, kdy Ševců vyslal kolmici na Vágenknechta, který se postavil na okraj zdi a dokonale zmátl soupeře. Scházela tomu jen kratší přihrávka na stružineckého kapitána. Gólman Jakubičko včasným vyběhnutím balon lapil. V 62. min. Ševců měl velkou šanci, Jakubičko vyráží jeho střelu na roh a z něj nic. V 70. min. hosté dvojnásobně vystřídali. Do hry zasáhli Stránský L. s Bajgarem a nahradili Matěju s Bláhou D. Zároveň došlo ke změně v rozestavení několika hráčů. Snaha o vyrovnání byla velká a času bylo ještě hodně. Stoper Vágenknecht přešel do útoku, Sehnoutek z útoku na pravou zálohu, Hloušek ze stř. zálohy na stopera, střídající Stránský L. místo Martince na předstopera a Martinec do stř. zálohy. Jediný Bajgar zaujmul stejnou pozici, levou zálohu. V 73. min. další ŽK pro domácí za zakopnutí balonu po odpískaném ofsajdu. V 75. min. hlavičkuje Martinec vedle po rohu Pepy. V 84. min. domácí kopou roh, hlavička jedno z nich šla mimo. V 85. min. Vágenknecht hlavičkuje vedle po dlouhém nákopu z půlky. Ve stejné minutě stružinečtí potřetí v utkání vystřídali, do hry nastoupil Bláha O. místo Sehnoutka. V tomto čase již nešlo váhat. Začali jsme hrát se třemi útočníky, dvojici Vágenknecht, Kohout doplnil ofenzivně laděný obránce Martinec. V 86. min. karetní mariáš pokračuje. Tvrdý skluz domácího hráče na Vágenknechta oceněn "pouze" žlutým kartonkem. V 89. min. vrcholí sbírka žlutých karet pro košťálovské hráče. Zastavuje se na čísle 6. V 90. min. Ševců zahrával tr. kop, gólman Jakubičko chytá. Po dvouminutovém nastavení zápas končí, 1:0.

Co říci na závěr? Stružinci se nepodařilo vyrovnat, i když šance měl. Je hodně vidět, jak moc chybí kanonýr Votoček. I přes snahu ostatních hráčů se ho nepodařilo odpovídajícím způsobem nahradit. Druhý poločas byl herně lepší prvního, ovšem gól nepadl, a tak si musíme počkat na body do příštího zápasu s Bělou. S tímto soupeřem se nám doma daří. Doufejme, že tato tradice bude pokračovat.

Nyní čeká fotbalisty Stružince domácí utkání s SK Jívan Bělá. Hraje se v sobotu 23. 8. 2014 od 17 h. Přijďte povzbudit žlutomodré barvy za prvními body v soutěži.