FC Víchová n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec 0 : 2 (0:0)

FC Víchová n. Jiz. vs. TJ Sokol Stružinec    0  : 2   (0:0)

Diváků: 60

Sestava Stružince: Kohout – Hamáček, Škopán (c), Stránský L. (28. Bajgar), Schreyer -  Matěja, Ševců, Sehnoutek, Bláha D. (76. Bláha O.) – Votoček, Böhm

Připraven: Stránský P.

Absence: Vágenknecht, Martinek, Martinec, Hloušek, Vrkoslav, Matějka

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Paulů Radomír z Valteřic, AR2: Janda Martin.

Za slunečné první říjnové soboty zajížděli fotbalisté Stružince na hřiště do Víchové, kde jim byl za soupeře místní FC, který se nachází na 13. místě tabulky OP Semilska. Tedy nás nečekal lehký duel, neboť domácí potřebují každý bod k záchraně. K tomuto utkání bylo k dispozici 14 hráčů, ovšem chybělo několik opor včetně devítigólového střelce Martinka. Trenér Vágenknecht musel improvizovat. I tak jsme chtěli v tomto utkání zvítězit. První poločas byl z naší strany velmi špatný. Přizpůsobili jsme se domácím ve stylu hry nevalné úrovně. Nakopávanými balony hledali stružinečtí Votočka, jenže to nebylo to pravé ořechové. Často měl Kuba proti sobě přesilu obránců. Chvílemi ze hry bolely oči. Hra připomínala spíš "pralesní" ligu. V 9. min. svedl Votoček souboj v pokutovém území Víchové. Obránce zalehl balon a nechtěl dál pokračovat ve hře, protože měl proti sobě těžký kalibr, Votyho. Správně měl rozhodčí Mašek nařídit nepřímý kop za hraní na zemi. Ovšem Kuba inkasoval ŽK, za to, že se snažil vydolovat balon z pod hráče a místo balonu trefil soupeře. Za slovní reakci viděl žluté napomentuí i brankář Pivoňka. Ve 21. min. Bláha D. vstřelil branku, ovšem ještě před tím byl zdvižený praporek asistenta Paulů na lajně a následně také odpískán ofsajd. Krátce poté byli domácí v šanci, viditelný ofsajd rozhodčí Janda neviděl a hlavní arbitr Mašek tudíž nechal pokračovat ve hře. Víchová neskórovala. Ve 23. min. zahrává domácí Hartig P. st. tr. kop do vápna a jeho spoluhráč hlavičkuje mimo. Ve 28. min. došlo k 1. vynucenému střídání v našem týmu. Stránského L. nahradil Bajgar. Lukáš si obnovil svalové zranění. Na předstopera šel bek Hamáček, ze zálohy se stáhl na beka Bláha D. a střídající Bajgar přišel na pravou zálohu. Ve 29. min. měl velmi dobrou možnost ke skórování Votoček. Nastřelil však pouze domácího gólmana. Minutu nato střílí Ševců z dálky vedle. Ve 33. min. střela domácího hráče z velké dálky hodně nad. Ve 42. min. se odehrála trma vrma před naší brankou po roh. kopu Víchové. Kohout byl na místě. Vzápětí zfaulován Ševců a dom. hráč č. 6 uviděl za tento zákrok 2. ŽK v zápase. V poslední minutě první půle Böhm zkouší překvapit Pivoňku padáčkem. Ten nadvakrát balon chytá. Poločas skončil bez branek.

O poločase trenér Vágenknecht se svým asistentem Vágnerem vytkli chyby a snažili se hráče vybičovat k lepšímu výkonu a také ke vstřelení nějaké branky. Mít 2 šance na gól za poločas je málo. (Votoček, Böhm). Navíc soupeř má ve svém základu 3 hráče, kteří přesáhli již čtyřičítku. Do druhého dějství vstoupili hosté o hodně lépe, chtěli dát co nejdříve branku. Do karet jim hrála hrací plocha, hráli z kopce. Ve 48. min. po akci Ševců balon končí roh. kopem a z něj nic. V 51. min. chybuje domácí obrana i gólman, který vyrazil balon po střele Votočka, Ševců zkoušel poslat balon do prázdné branky, jenže trefil do zad vracejícího se gólmana. Od jeho zad se odrazil balon na roh. Klika pro domácí. V 55. min. chybu stružineckých na polovině nepotrestal zkušený rychlonohý útočník Hartig Zb. Běžel na gólmana Kohouta. Kuba vyběhl, Hartig se dostal hodně z úhlu a poté jeho střela skončila vedle branky. Štěstí stálo při nás. V 58. min. zápasu domácí bek, kapitán vhodil malou domů z autu poblíž roh. praporku na gólmana a ten jelikož nemohl hrát rukama, vyrobil minelu, minul balon a k míči se dostal dotírající Böhm, pro kterého nebylo problémem zblízka skórovat do opuštěné branky, 0:1. V 64. min. dom. hráč střílí z vápna nad. V 67. min. Bajgar zatáhl balon do vápna, místo střely však volil přihrávku na Votočka, kterému se střela svezla k rohovému praporku. Zde se chopil balonu Matěja, nacentroval zpátky do vápna. Poté domácí obránce balon odkopl do bezpečí. V 76. min. hosté podruhé nuceně střídají. Nakopnutého Bláhu D. vystřídal jeho bratr Ondra. V této fázi utkání domácí cítí šanci na bod a občas zahrozí z brejku. Stružinečtí jakoby uspokojeni vedením, nechali několikrát soupeře dostat se do zakončení. Obrana v čele se Škopánem pracovala spolehlivě. V 80. min. Sehnoutek hlavičkuje po tr. kopu, Pivoňka chytá. V 82. min. centruje Hartig. P. st. na svého bratra Zbyňka, který osamoceně hlavičkuje. Kohout v naší brance jeho slabou střelu chytá. Postupem doby přibývá frustrace na kopačky domácích a ti si často pomáhají ostrými fauly a také často nevybíravě řeční s rozhodčím. Ten vše přehlíží a zůstává pouze u ŽK. V 83. min. Bajgar srazil soupeře na půlce, za což viděl oprávněnou ŽK. V 85. min. dostal 3. ŽK domácí hráč č. 10 za faul na Ševců. Po následném tr. kopu šance Stružince ještě gólem neskončila. Hráči v modročerném si to vynahradili tři minuty před koncem základní hrací doby. Běžela 87. min. Střídající Bláha O. vybojoval balon na domácím bekovi, přihrál na vápno na volného Böhma, který vběhl na penaltu a s chladnou hlavou a la Panenka přeloboval gólmana, 0:2. Krásná branka. Poslední slovo měli domácí, když ve druhé minutě nastavení poslali balon nad naši branku po tr. kopu. Poté hlavní arbitr Mašek ukončil utkání za vítězství Stružince v poměru 2:0.

Co říci na závěr? V dnešním utkání potěší hlavně výhra a další 3 body. V kombinované sestavě to nebylo ono především v 1. poločase. Druhý již byl lepší, přišlo více kombinace, výsledkem byly 2 branky v síti Víchové. Pozitivem je to, že podruhé v řadě jsme odehráli zápas s čistým kontem. Bylo vidět na hráčích, že bojovali. Tímto vítězstvím se Stružinec posunul o další místo, tedy na 5. příčku díky prohře rezervy Koštálova v Lomnici 3:5.

Nyní nás čeká "sousedské" derby s rezervou Lomnice na svém hřišti. Hraje se v sobotu 11. 10. 2014  opět od 16:00. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto derby.