FC Víchová n. Jiz. "A" vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 4 (1:2)

FC Víchová n. Jiz. "A" vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 4    (1:2)

hráno v sobotu 31. srpna 2013 od 17:00 h

Branky: 12. Matuš – 18. Kohout, 45. Vágenknecht, 51. Martinec, 62. Vágner

ŽK: 1/1 (Votoček)

Diváků: 100 (více než polovina fanoušci Stružince)

Utkání řídilo duo delegovaných rozhodčích: hlavní arbitr: Šubrt Jiří ze Semil, AR1: Paulů Radomír z Valteřic, AR2: lajk Forman Zbyněk ze Stružince.

Sestava Stružince: Škopán – Hloušek, Vágenknecht (C), Martinec, Schreyer – Matěja (85. Stránský), Ševců, Vágner (66. Bláha D.), Sehnoutek (76. Bajgar) – Votoček, Kohout (81. Bláha O.)

V sobotu 31. 8. 2013 o poslední prázdninové sobotě, oblačného odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na Jilemnicko, do Víchové, kde měli za soupeře loňského účastníka I. B třídy. Domácí se zatím nemohou oklepat ze sestupu a okupují spodek tabulky podobně jako druhý sestupující Nová Ves. Stružineckým chyběl Martin Láska a Karel Hamáček. Do základní sestavy se vrátil po zranění Jan Vágner. Cílem v tomto utkání bylo bodovat, i když jsme s tímto týmem nehráli 3 roky mistrovské utkání a nevěděli, co od nich můžeme čekat.  Letos v březnu Stružinec sehrál proti nekompletní Víchové přátelák a zvítězil 5:4 ( hráno na UMT v Ž. Brodě).

Stružinec začal tento zápas pozvolna, sice Votoček poprvé o sobě dal vědět již v 9. min., jenže minul branku z úhlu. Než se stružinečtí nadáli, lovil gólman Škopán míč ze sítě po pěkné  hlavičce domácího Matuše, po rohovém kopu z levé strany, běžela 12. minuta, 1:0. O minutu později vidí Votoček ŽK za faul na gólmana Pivoňku. Vzápětí domácí hráč pálí z rohu malého vápna mimo. V 18. min. po rychlé akci Ševců zakončoval Kohout, který s přehledem vyrovnal na 1:1. Ve 22. min. Votoček přestřeluje branku po přihrávce Sehnoutka. Ve 25. min. Škopán vyráží střelu domácích nad břevno, na roh. Ve 31. min. se nedohodli oba naši útočníci, Votoček s Kohoutem na vápně, kdo bude střílet, nakonec vystřelil Votoček, ovšem střela šla vedle branky. Ve 38. min. evidentně stažen Votoček v pok. území Víchové, píšťalka rozhodčího Šubrta zůstala němá k údivu početného hostujícího publika. Následně se Kohout dostal do šance a z 11 m míjí levou tyčku. Škoda. Ve 40. min. inkasoval domácí hráč ŽK za faul. Ve 45. min. převrátil skóre na stranu Stružince stoper Vágenknecht. Nádhernou střelou z tr. kopu vymetl pavučinu domácí branky a bylo to 1:2. Po minutovém nastavení zaviněném častým poleháváním domácích hráčů na trávníku ukončil sudí Šubrt první poločas za vedení Stružince 1:2.

Druhý poločas začali hosté zhurta. K tomu jim nahrával i terén, kdy hráli druhou půli z kopce. Protější rohy hřiště mají výškový rozdíl cca 1 m. V 51. min. předstoper Martinec vypálil na domácí branku téměř ze 40 m, jeho střelu tečoval jeden z domácích obránců do protipohybu překvapeného gólmana Pivoňky, 1:3. V 62. min. po krásné souhře hostů se dostal k míči ve vápně Vágner a nekompromisně k tyči zaznamenal čtvrtou branku Stružince, 1:4. V 70. min. střelu Ševců vytahuje gólman domácích na roh. V 79. min. domácí pálí nad. Byla to jedna z mála jejich střel v druhé půlce. V 80. min. domácí špatně zahráli ofsajd systém, z druhé vlny se vydal vstříc dalšímu gólu Martinec, obehrál gólmana a ve snaze ho přelobovat, přeloboval i branku.V 85. min. nastoupil do hry čtvrtý náhradník Stružince, Stránský, vystřídal Matěju a za 5 minut se uvedl faulem na polovině hřiště a také střelou na domácí branku. Více branek  již nepadlo, a tak rozhodčí Šubrt ukončil utkání za konečného stavu 1:4 pro Stružinec.

Co říci na závěr? Stružinečtí měli pomalejší začátek, 10. min. jim trvalo než se dostali do hry. Podstatným se stal druhý gól, do šatny, krátce před poločasem. Druhá půle byla již plně v režii hostů, kteří měli hru pod kontrolou, hráli s chutí a svými akcemi bavili početné hostující publikum. S výsledkem i předvedenou hrou mohou být spokojeni. Chtěl bych poděkovat partě kamarádů z Prahy (tchoukbalový tým), kteří trávili víkend v restauraci Na Můstkách a udělali super atmosféru zápasu ve Víchové, s bubnem, vlajkou, šály a megafonem. Děkujeme!!!

V příštím kole v sobotu 7.9.2013 od 17.00 h čeká naše borce nováček OP Semilska, rezerva Bozkova na domácím hřišti. Tímto zveme všechny fanoušky na tento zápas.