FC Lomnice n. Pop. B vs. TJ Sokol Stružinec 5 : 2 (3:1)

25.10.2016 15:29

prohra v derby

FC Lomnice n. Pop. "B" vs. TJ Sokol Stružinec     5 : 2    (3:1)

hráno v neděli  23. 10. 2016 od 15:30

Branky: 5. Drusan Jan, 12. Janata Pavel, 39. Fedorko Jan, 55. Gaubman Aleš, 76. Gaubman Aleš - 43. Votoček Jakub, 80. Votoček Jakub

ŽK: 0/0

Rozhodčí: Bačo Robert z Přepeř, AR1: Kovář Vojtěch z Líšného, AR2: Mašek Milan ze Semil.

Diváků: 60

Sestava Lomnice "B" : Duštír (od 63. min. Košťák F.) - Košťák F. (od 63. min. v brance), Pálka (c), Kraus P., Novotný Jan (46. Piry) – Drusan (56. Starý), Gaubman, Janata P ., Vohnout – Láska, Fedorko

Trenér: Novotný Jan

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Ševců, Böhm, Schreyer – Bajgar (81. Nouzák), Sedlák, Matěja, Bláha D. (74. Vondra) -  Votoček (c), Bláha O.

Masér: Vágner Bohumil

Zdravotník: Bím Ladislav

Za zataženého nedělního odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Bača fotbalisty lomnické rezervy a sousedního Stružince k sousedskému derby. Předem bylo všem jasné, že nám to lomničtí nenechají jen tak a udělají vše pro to, aby zvítězili. Do základní sestavy postavili 5 hráčů, kteří odehráli sobotní utkání KP v Hrádku nad Nisou. Během 2. poločasu zasáhli do hry ještě 2 hráči áčka z lavičky. Pro Stružinec byl jediný cíl, odehrát utkání se ctí a nedostat hodně gólů.

Hned ve 2. min. Fedorko v šanci po chybě Bláhy D. Gólman Škopán vyrazil na roh a z něj nic. V 5. min. po rychlé akci domácích na 4 doteky se ujali vedením exjičínským Drusanem, 1:0. Tomu předcházela sporná situace před vápnem Lomnice, kde došlo k odpískání útočného faulu Votočkovi na gólmana Duštíra, přitom domácí gólman uklouzl na mokrém terénu. Kuba měl před sebou odkrytou branku. Ve 12. min. Škopán vyběhl proti Fedorkovi. Ten mu udělal kličku a dal před prázdnou branku a Janata P. zvýšil střelou pod břevno na 2:0. V 17. min. mohlo být sníženo. Dlouhý výkop Škopána až k vápnu soupeře na Votočka, který se snažil obstřelit vyběhnutého Duštíra. Ten mu šanci zmařil. Ve 20. min. Gaubman, stružinecký odchovanec z vápna střílí nad. Ve 24. min. Sedlák pálil ze 35 m mimo. Ve 27.  min. kapitán áčka minul levou tyčku. Štěstí stálo při nás. Ve 31. min. Matěja z 18 m trefuje Duštíra. Ve 39. min. Fedorko střílí z úhlu a balon končí v naší síti, 3:0. Ve 40. min. Votoček si na Duštíra ještě nepřišel. Vše si vynahradil 2 min. před koncem 1. půle, kdy ho Sedlák vyslal do brejku a Kuba  nabídnutou šanci proměnil, 3:1. V posledních sekundách prvního poločasu si naši hráči koledovali o čtvrtou branku. Dávali si přednost a nechali domácí hráče ohrožovat Škopánovu svatyni. V poslední chvíli odkopl balon do bezpečí Matěja. Vzápětí hlavní rozhodčí Bačo ukončil 1. pol. za stavu 3:1 pro Lomnici.

Hosté ponechali stejnou sestavu jako na začátku zápasu. Domácí dali do hry dalšího áčkaře, exkošťálovského Piryho. Druhý poločas byl především v režii domácích. Ve 48. min. Janata přehodil Škopána i branku. Balon s mírnou tečí končí rohovým kopem a po něm balon končí vysoko nad po střele Piryho. V 52. min. měl stružinecký Bláha D. jednu z mála šancí hostů ve druhé části zápasu, kdy ze 7 m minul branku. Škoda. V 55. min. po malém důrazu Bajgara v pokutovém území se chopil balonu Drusan, nacentroval před branku a Gaubman s přehledem skóruje, 4:1. V 56. min. domácí podruhé střídají, Starý nahradil Drusana. V 59. min. domácí orazítkovali břevno naší branky a potom odpískán útočný faul domácím. Od 63. min. udělali lomničtí změnu v brance. Duštír se posunul do pole a do branky se postavil obránce Košťák F. V 68. min. Škopán opět zakročil proti osamocenému Gaubmanovi. Nato si hosté málem dali vlastence. Škopán nastřelen obráncem a jen se díval, jak balon těsně míjí levou tyčku. Za další minutu obrovská šance Lomnice. Obrana včetně Škopána zachránila. V 72. min. faulován Votoček na vápně bez ŽK. Tr. kop Ševců Košťák chytil. V 74. min. hosté poprvé vystřídali. Vondra do zálohy za Bláhu D. V 76. min. Janata centruje zprava a Gaubman svým druhým gólem v utkání zvyšuje již na 5:1. V 79. min. odmáván a odpískán ofsajd Lomnici. V 80. min. Votoček poslal do prázdné branky dlouhý balon, když Košťák vyběhl na 22 m a balon neměl, 5:2. V 81. min. 2. stř. hostů, Nouzák za Bajgara. V 83. min. Piry těsně míjí levou tyčku. V závěru utkání zatrnulo všem přítomným, když se srazil Škopán na malém vápně s Gaubmanem a Aleš zůstal bezvládně ležet na trávníku se zapadlým jazykem. Díky včasné pomoci spoluhráčů a hráčů Stružince se podařilo zabránit nejhoršímu. Byla přivolána ZZS. Poté rozhodčí Bačo ukončil utkání, i když do konce zbývaly 3 minuty. Přejeme Alešovi brzké uzdravení a návrat na hřiště. Utkání skončilo vítězstvím domácí Lomnice v poměru 5:2.

Co říci na závěr? Domácí zvítězili po zásluze. Po většinu utkání měli více ze hry a častěji balon na svých kopačkách včetně kvality hráčské. Největší problémy domácím činil Votoček, který je dlouhodobě vysoce produktivní. Stínem utkání je zranění Gaubmana, který byl po krátkém bezvědomí převezen ZZS do nemocnice.

Nyní čeká fotbalisty Stružince poslední utkání podzimu. Na domácím trávníku přivítáme předposlední tým tabulky, nováčka z Vysokého nad Jizerou.Tímto zvu všechny fanoušky žlutomodrých k návštěvě tohoto utkání. V případě výhry se posune náš tým s největší pravděpodobností do první pětky, což bude považováno za úspěch po 2 slabších ročnících.