FC Lomnice n. Pop. "B" vs. TJ Sokol Stružinec 5 : 0 (3:0)

FC Lomnice n. Pop. "B" vs. TJ Sokol Stružinec    5 : 0    (3:0)

Branky: 11., 31., 32. Gaubman, 56. Heřmanský, 85. Fedorko

Diváků: 120

Sestava Stružince: Nouzák– Schreyer, Stránský L. (46. Bajgar), Böhm, Brnka – Matěja, Ševců, Martinec, Bláha D. – Votoček (c) (81. Vondra), Medlík (68. Bláha O.)

Připraveni: Vágenknecht, Stránský P.

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Procházka Jan z Košťálova, AR2: Pecina Marek z Poniklé.

Ve sváteční májové odpoledne za pěkného počasí se uskutečnilo na lomnickém stadioně sousedské derby mezi domácí posílenou rezervou a hosty ze Stružince. Po sobotním nezdaru lomnického áčka s posledními Hejnicemi (1:2) se potřebovali domácí zahojit a na kom jiném než sousedním rivalovi. Neponechali nic náhodě a do základní sestavy nasadili 6 hráčů A týmu. Našemu týmu chyběl gólman Škopán (zahraničí) a střelec Kuch. Do týmu se opět vrátil po zranění Medlík.

Hned ve 3. min. domácí Drusan trefil z tr. kopu pravou tyč. V 11. min. začal svoje představení stružinecký odchovanec Gaubman, který prošel středem a svoji šanci proměnil, 1:0. Minutu na to Bláha D. vyslán do šance Votočkem, jenže Dominik z 9 m přestřelil branku. Ve 14. min. Drusan střílel z úhlu  a rohu velkého vápna, naštěstí minul. Ve 21. min. Votoček z vápna překopnul branku. Ve 31. min. Janata P. vrátil balon před branku z nulového úhlu a Gaubman ho zblízka dorazil do branky, 2:0. Ve 32. min. Gaubman dovršil hattrick, když proměnil centr z tr. kopu v podání Drusana, 3:0. Ve 37. min. mohlo být ještě hůř. Aleš minul pravou tyčku z 10 m. Poločas skončil 3:0 pro domácí Lomnici.

O přestávce hosté vystřídali, Bajgar za Stránského L. Prvních 5 minut druhé půle byla hra vyrovnaná, hosté vystřelili jednou, domácí vůbec. V 52. min. Ševců zahrával roh. kop a z něj nic. V 56. min. střídající Heřmanský zvyšuje na 4:0 po chybě naší obrany. V 58. min. Votoček neproměnil pok. kop. Škoda. V 68. min. Bláha O. nahradil Medlíka. V 67. min. Votoček sám na branku, obrana včele s gólmanem Jezdinským vše vyřešila. V 73. min. Votoček krásně přihrál Bláhovi D., jenže selhal, gólem to neskončilo. V 76. min. jsme v šanci, ale dnes nám není souzeno vstřelit branku. V 80. min. lomničtí zahrávají roh. kop a Vohnout střílí vysoko nad. V 81. min. Vondra nahradil Votočka. V 85. min. náhradník Fedorko po velkých chybách v naší rozehrávce zakončil skóre na 5:0. V 87. min. Heřmanský ještě vysoko přestřelil naši branku. Utkání, ve kterém nebyla udělana ani jedna karta bylo rozhodčím Maškem ukončeno za vítězství Lomnice v poměru 5:0.

Co říci na závěr? Domácí posílení o 6 hráčů A týmu si s chutí zastříleli. Prim hrál Gaubman, autor hattricku. Stružinec si vypracoval také několik šancí, ale s jejich proměňováním byl na štíru. Vrcholem toho byl neproměněný pok. kop Votočka. I přes prohru zůstáváme na 9. místě tabulky.

Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 14. 05 2016 od 17:00 na domácím trávníku, kde přivítáme rezervu Jilemnice, která opustila po dlouhé době poslední příčku po překvapivé výhře nad ambiciózní Bělou. Doufejme, že náš tým předvede lepší výkon než v derby a získá povinné 3 body z tohoto utkání.