Branky: 36. Vávra, 71. Košťák F. – 34. Kohout, 50. Matějka, 56. Sehnoutek

ŽK: 4/3 (Vavrinec, Podstavek, Tolvaj, Drábek /Martinec. Matějka, Škopán)

Sestava Lomnice B: Jezdinský – Košťák F., Drábek Mich., Ďoubalík T. (45. Kraus), Sedlák (45. Košťák D.)  – Tolvaj, Dlouhý (45. Ďoubalík J.), Vohnout (c), Fišar (45. Podstavek) – Vavrinec, Vávra (45. Drahoňovský)

Sestava Stružince: Škopán – Schreyer, Hloušek, Martinec (c), Bláha D. Láska M., Vágner, Ševců, Sehnoutek - Kohout, Bláha O. (32. Matějka)

Připraveni: Stránský P., Bajgar

Zraněni: Hamáček, Stránský L., Vágenknecht

V trestu: Matěja, Votoček

Rozhodčí: Vydra Jan z Turnova, 1. asistent laik Cerman Lukáš, 2. asistent laik Forman Zbyněk.

Za pěkného horkého červnového nedělního odpoledne před pěknou diváckou kulisou sehráli fotbalisté Stružince předposlední utkání v tomto ročníku OP Semilska. Na programu bylo sousedské derby v Lomnici n. Pop. Dopředu bylo jasné, že Lomničtí budou chtít udělat pro výhru nad svým rivalem maximum a postaví co nejvíc hráčů prvního týmu. Hosté měli výhodu v tom, že vzhledem k prohře Bělé v Roztokách (3:4) mohli hrát v klidu, neboť mohli také prohrát. Chybělo jim opět několik hráčů. Proti minulému zápasu posílil tým Matějka, který odehrál téměř 60 minut hry.

Stružinec začal aktivně. V 7. min. faulován Kohout na vápně. Tr. kop Ševců namířil jen do zdi. V 11. min. agilní Kohout přihrával před branku Bláhovi O., balon ztečoval na zadní tyč domácí obránce. Balon minul levou tyč. V 15. min. Bláha O. trestuhodně zblízka minul branku po nejistém zákroku Jezdinského, kterému vypadl balon z rukou. Škoda. Ve 28. min. Láska M. střílí z rohu vápna, balon líznul pravou tyčku. Ve 32. min. hosté vystřídali. Do hry vstoupil Matějka, jenž nahradil Bláhu O. Ve 34. min. Kohout dostal balon na hranici ofsajdu od Martince a běžel sám na Jezdinského, kterého prostřelil, 0:1. Uplynuly pouhé 2 minuty a hostující obrana neodkopla včas balon z vápna a Vávra přízemní střelou vyrovnal, 1:1. Ve 38. Matějka střílel z 18 m, Jezdinský chytá. Ve 43. min. Láska M. vystřelil z pozice v pok. území. Jeho střelu zastavil domácí obránce. 1. poločas skončil remízou 1:1. Stružinec byl v prvním dějství po fotbalové stránce lepším týmem a měl víc brankových šancí.

Takový průběh domácí nečekali, tudíž nasadili na 2. poločas 5 náhradníků do hry, z toho 4 hráče "A" týmu. Jejich snaha byla jasná. Obrátit výsledek ve svůj prospěch.

V 50. min. uděřilo znovu na druhé straně. Matějka po přiklepnutí Sehnoutka zvýšil střelou z vápna na 1:2 z pohledu domácích. V 55. min. viděl 1. ŽK domácí Vavrinec za komentář na adresu hlavního arbitra Vydry. V 56. min. Matějka zatáhl balon po lajně, obešel Drábka a naservíroval pod sebe na Sehnoutka, který nekompromisně skóroval, 1:3. Skóre vypadalo velice slibně, ale do konce utkání zbývalo ještě  více než půl hodiny. V 59. min. obdrželi zároveň ŽK domácí Podstavek a hostující Martinec za drobný konflikt. Zbytečné. V 61. min. se ocitl nabuzený stoper Drábek až v pok. území a přestřelil branku. V 65. min. Kohout z malého vápna po akci Ševců pohrdl čtvrtou brankou Stružince. Velká škoda. V 67. min. Ševců využil vyběhnutí gólmana Jezdinského a ze 45 m ho zkoušel přelobovat.  Balon sice přeletěl přes lomnického gólmana, naštěstí pro Lomnici minul branku.V závěrečné dvacetiminutovce sílil tlak Lomnice. Výsledkem byla kontaktní branka Košťáka F., který v 71. min. snížil na 2:3, když jeho střela z 18 m "zaplavala" před Škopánem, 2:3. V 73. min. inkasoval domácí Tolvaj 3. ŽK za kritiku sudího. V 77. min. Ševců po rychlé akci pálí mimo branku. V 81. min. odpískán kontakt Hlouška s Vohnoutem v pok. území. Následovala dost přísná penalta, kterou sám postižený neproměnil. Škopán se vyznamenal, když mu ji nadvakrát chytil. V 83. min. byly k vidění 2 ŽK za potyčku Drábka a Matějky. Nervozita domácích vrcholila. V 89. min. Drábek z tr. kopu z vápna překopl naši branku. V 90. min. viděl také žluté napomenutí gólman Škopán, který si neodpustil pár slov na adresu rozhodčího Vydry. Po minutovém nastavení ukončil rozhodčí Vydra toto utkání, ve kterém zvítězil Stružinec 3:2 a díky zaváhání Bělé dokráčel podruhé za sebou na samý vrchol okresního přeboru. Titul je náš. Super. Početná skupina fanoušků Stružince si mohla vychutnat mistrovskou radost spolu se svými hráči přímo na trávníku včetně vítězných tučňáků.

Co říci na závěr? Stružinec i přes absenci několika hráčů potvrdil nejlepší výsledky na hřištích soupeřů. Proti silným týmům dokáže podat lepší výkon než proti outsiderům. Což se v dnešním zápase opět ukázalo. Nutno pochválit celý tým za výkon v tomto derby. Gólman Škopán podržel svůj tým chycenou penaltou. Opět po roce můžeme oslavit titul pro vítěze OP Semilska. Jako jediní jsme obhájili vítězství v OP.

Nyní čeká fotbalisty Stružince závěrečné utkání celého ročníku. Přivítáme předposlední SK Malou Skálu. Hraje se v sobotu 14.6.2014 od 17:00. Tímto zvu fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání včetně předávání poháru pro vítěze.