FC Lomnice B vs. TJ Sokol Stružinec 4 : 3 (2:0)

13.05.2015 16:13

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

těsná prohra, ale se ctí

 

FC Lomnice B vs. TJ Sokol Stružinec   4 : 3   (2:0)    

hráno v neděli 10. 05. 2015 od 17:00

 

Branky: 31´., 35´. Vavrinec, 62´. Heřmanský, 83´. Ďoubalík T. z pen. - 46´., 64´. Votoček, 54´. Matěja

 

ŽK: 1/1(37´. Portyk/19´. Votoček)

ČK: 0/0

Diváků: 120

Sestava Lomnice "B": Jurčo – Košťák D., (45´. Havrda), Ďoubalík T., Kraus P., Cerman – Portyk (45´. Kraus D.), Vohnout, Drábek Mich., Heřmanský (c) – Vavrinec, Starý ( 73´. Drahoňovský)

Trenér: Novotný Jan

Asistent trenéra: Sucharda Michal

Vedoucí mužstva: Baudyš Zdeněk

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Stránský L., Böhm, Schreyer – Matěja, Sehnoutek (c), Ševců, Bláha D. (76´. Bajgar) – Votoček, Bláha O. (83´. Mizera)

Připraven: Stránský P.

Absence: Vágenknecht, Martinec, Láska J., Hloušek, Kohout, Kozelka

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Vydra Jan z Turnova, AR1: Klouda Ladislav z Benecka, AR2: Honců Tomáš z Roztok u Jilemnice.

 

     Za pěkného nedělního odpoledne se odehrálo sousedské derby v Lomnici n. Pop. mezi domácí rezervou a hosty ze Stružince. Všichni byli zvědaví, jak moc domácí posílí svoji rezervu. Po sobotní polední prohře lomnického áčka v poměru 1:2 ve Frýdlantu se potřebovali lomničtí zahojit a kdo jiný by to měl odskákat než jejich rival, Sokol Stružinec. Našemu týmu chyběli 3 hráči základní sestavy: vykartovaný Martinec a zranění Láska J. s Kohoutem. Domácí postavili do základní sestavy 6 hráčů A týmu. Stružinecký trenér Vágenknecht nastolil defenzivní taktiku, nic nevymýšlet a hrát jednoduše. Při tom kladen důraz na disciplínu, nenechat se zbytečně vyloučit. Protože máme stále o co hrát a jsou před námi těžká venkovní utkání (Mříčná, Roztoky a Bělá). Můžeme se umístit v první čtyřce, což by bylo považováno po podzimních ztrátách za úspěch. Do sestavy se po 2 zápasech vrátil uzdravený stoper Stránský L. Lomnice začala náporem, který jsme očekávali. V první čtvrthodině se domácí ještě zastřelovali. Prim hrál sdruženář – olympionik Portyk, který platil svojí rychlostí na naše hráče a zásoboval svými centry své spoluhráče. V zakončení se byli hlavně Heřmanský a Drábek Mich. Hosté se poprvé osmělili ve 13. min., kdy Bláha O. trefil gólmana po přihrávce od Sehnoutka. V 15. min. tr. kop Ševců poslal Hamáček na zadní tyči nad. V 19. min. Votoček přifilmoval faul v pokutovém území, hned se vrátil za balon a mělo se pokračovat ve hře. Ovšem k jeho údivu a fanoušků hostů uviděl z rukou rozhodčího Vydry ŽK za simulování. Ve 22. min. Schreyer střílí ze 30 m nad. Ve 23. min. gólman Škopán skvěle zakročil proti střele Portyka. Předcházely tomu 2 neodpískané fauly krátce po sobě. Závěrečnou čtvrthodinu 1. půle naši hráči nezvládli a 2 krát inkasovali. Ve 30. min. Drábek střílí z 18 m , jeho střela je tečována naším obráncem na roh. A z něj Vavrinec hlavičkou vstřelil první branku zápasu, 1:0. Uběhly pouhé 4 minuty a ten samý hráč po přihrávce od Heřmanského míří přesně k tyči, 2:0. Ve 37. min. vidí ještě domácí Portyk ŽK za faul na Sehnoutka. Ve 40. min. byla k vidění slibná akce v podání Votočka podle levé lajny a jeho parťák v útoku, Bláha O. dostal balon na penaltu, ale svoji šanci nevyužil.

     Do druhého poločasu vlétli stružinečtí jako uragán a hned v první minutě Votoček udělal kličku obránci a upaloval k brance, z úhlu se řítil na gólmana Jurča a svoji šanci proměnil a snížil na 1:2. Minutu nato Bláha O. po hezké kombinaci trestuhodně minul pravou tyč z prostoru penalty. Ve 49. min. Kraus P. hlavičkoval na zadní tyči nad. V 54. min. Ševců vyslal krásnou uličkou do gólu Matěju a ten chvíli váhal, nakonec se vyhnul gólmanovi a vyrovnal na 2:2. Skvěle. V 62. min. Heřmanský ukázal svou vytříbenou kopací techniku při exekuci tr. kopu ze 20 m. Střelou podél naší zdi zamířil přesně k pravé tyči Škopánovy svatyně, 3:2. S tím se nedalo nic dělat. Za 2 minuty bylo opět srovnáno, kdy Votoček opět vyřešil výborně útočnou situaci a svým druhým gólem v zápase dal na 3:3. To ještě nebylo z naší strany vše. Byli jsme často na balonu a rychlými kombinacemi zatápěli nezcela pevné obraně soupeře. V 67. min. Matěja střílí vedle. V 72. min. centr Votočka na Matěju poslal ke smůle Stružince mimo pravou šibenici domácí obránce Havrda. Byla by to krásná vlastní branka. V 76. min. hosté poprvé vystřídali. Bajgar nahradil na levém kraji zálohy Bláhu D. V 77. min. se Škopán vyznamenal proti gólové střele střídajícího kanonýra Drahoňovského. Bravo. V 83. min. přišel faul Hamáčka na Drahoňovského na hranici pokutového území a rozhodčí Vydra písknul domácím penaltu. Ještě před ní hosté podruhé vystřídali, kdy se na závěrečné minuty podíval na hřiště mladík Mizera, místo Bláhy O. Poté nařízený pokutový kop proměnil zkušený stoper Ďoubalík T. a stanovil tak konečný výsledek, 4:3. Nic na tom nezměnila ani šance Votočka po centru Matěji, kdy včas před Kubou zachránil gólman Jurčo. Stružinec opět podržel kvalitním výkonem Škopán. Velmi dobré utkání odehrál bek Schreyer a dvougólový střelec Votoček.

     Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec nemusí stydět za svůk výkon, ba naopak. Zápasu by více slušela remíza. Za velmi dobrý výkon ve druhém poločase by si ji zasloužili. Dokonce mohli i zvítězit. Několik dalších gólových šancí zůstalo nevyužito. Tým si dodal sebevědomí do dalších bojů o první čtyřku. Navíc příští utkání již budeme moci počítat s Martincem.

     Příští zápas sehraje naš celek v sobotu 16. 05. 2015 od 17:00 na domácím hřišti ve Stružinci, kde přivítáme rezervu Bozkova. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede podobný výkon jako v Lomnici a body zůstanou doma.

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět