FC Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec 2:1 (1:1)

12.04.2015 21:27

 Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

druhá prohra venku o gól

  1.  

FC Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec   2:1    (1:1)    

hráno v sobotu 11. 04. 2015 od 16:30

 

Branky: 26´., 55´. Janata P. - 45´. Martinec

 

ŽK: 3/2 (24´. Kobrle L., 24´. Koldovský, 53´. Šif, 10´. Votoček, 63´. Schreyer)

ČK: 0/1 (89´. Martinec)

Diváků: 150

 

Sestava Libštátu: HrubýMach, Patka (c), Koldovský (45´. Šif), Smolík – Kobrle D., Janata P., Mečíř, Havlíček (85´. Palounek) – Vejnar (45´. Fiedler), Kobrle L.

Trenér: Lukeš Milan

Vedoucí mužstva: Kousal Zdeněk

 

Sestava Stružince : Škopán  – Hamáček, Stránský L., Martinec (c), Schreyer – Matěja, Ševců (84. Kozelka), Sehnoutek, Bláha D. (45´. Láska J.) – Mizera (45´. Böhm), Votoček

Připraven: Bláha O.

Absence: Vágenknecht, Kohout, Bajgar, Hloušek, Stránský P.

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Tomášek Petr ze Jilemnice, AR1: Paulů Radomír z Valteřic, AR2: Honců Tomáš z Roztok.

 

     V sobotu 11. dubna 2015 za slunečného sobotního dubnového odpoledne se odehrál tradiční šlágr okresního přeboru na malém hřišti v Libštátě. Soupeřem domácí Jiskry byl blízký Sokol Stružinec. Čekala se jako již tradičně vypjatá atmosféra na hřišti i v hledišti a také pěkný fotbal a samozřejmě branky, které jsou kořením fotbalu. Tento duel si nenechalo ujít spoustu fanoušků ze Stružince a blízkého okolí, takže se zde sešlo na 150 diváků. A že bylo na co koukat, jak říká Míra Bosák. Domácí omladili tým, totéž lze říci o našem mužstvu, kde dostal příležitost v útoku od první minuty Mizera Filip, 16letý novoveský odchovanec. Na lavičce připraven další mladík Kozelka Dominik, taktéž 16 letý, lomnický odchovanec. Bylo potřeba ustát bez inkasované branky úvodní očekávaný tlak domácích. Což se podařilo. Sice Libštát zahrozil nebezpečně hned v 6. min. po roh. kopu Kobrleho D. Gólman Škopán střelu domácího hráče chytá. V 10. min. se poprvé zažlutilo. Napomenutí viděl Votoček za protesty na adresu rozhodčího Tomáška za neodpískaný faul. Není žádné tajemství, že tihle dva se vůbec nemusí. V 17. min. Janata zahrává tr. kop ze 25 m mimo. V 18. min. Ševců vyslal ze 20 m skákavou střelu na domácí branku. S ní si gólman Hrubý poradil. Ve 24. min. inkasovali během pár sekund dva domácí hráči ŽK, nejdříve útočník Kobrle L. za protesty, ten si v dalším průběhu utkání také hlasitě říkal o vyloučení, neustále řečnil s rozhodčím a poté předstoper Koldovský po faulu na Votočka. Následný tr. kop Ševců z 18 m Hrubý chytá. Ve 26. min. se měnilo poprvé skóre. Po chybě Ševců se dostal k míči hbitý středopolař Janata a pomocí odrazu od zad stopera Stránského L. zaznamenal úvodní branku utkání, 1:0. Ve 32. min. stružinecký Matěja pohotově z otočky pálí mimo. Ve 36. min. hlavička Smolíka minula levou tyč naší branky o pár centimetrů. Štěstí stálo při nás. Hosté se přeci jen dočkali vyrovnání, klasický "gól do šatny" padl v poslední minutě prvního poločasu. Schreyer vhodil dlouhý aut na malé vápno, Hrubý balon vyrazil dál za vápno, jenže zde čekal na svoji šanci osamocený předstoper Martinec, který nikým neatakován placírkou vymetl z 30m levý horní růžek domácí branky, 1:1. Srdce fotbalového fanouška zaplesalo. Následoval poločasový hvizd rozhodčího Tomáška za nerozhodného stavu.

     Do druhé půle udělali oba trenéři po dvou změnách v sestavách. Za domácí: Fiedler za Vejnara a Šif za Koldovského a v našem týmu Láska J. za Bláhu D. a Böhm za Mizeru. V naší kabině byl opět kladen důraz na bojovnost a nezaspat úvod druhého dějství. To se ovšem našim hráčům nepovedlo, i když nejprve zahrozili naši hráči, v 51. min. po centru Martince do vápna, gólman Hrubý chybuje, v nouzi zahrává na roh a po něm Votoček minul v dobré pozici balon. Škoda. Pak přišla Janatova osmiminutovka. V 52. min. Janata prudkou ranou dává vyniknout našemu gólmanovi Škopánovi, který Robinsonádou vyráží do strany. V 53. min. Janata opět při chuti, tentokrát před brankou trestuhodně hlavičkuje mimo. V 55. min. se již Pavel dočkal. Klasickým "angličanem" vstřelil jak se později ukázalo vítěznou branku utkání. Vzápětí mladý střídající Šif si otevřel ústa na hlavního arbitra a velmi výrazně si koledoval o vyloučení. Spravila to "jen" ŽK. V 60. min.  Janata podruhé v zápase osamocen v blízkosti naší branky po tr. kopu hlavičkuje mimo. V 63. min. se mělo podle pravidel červenat na obou stranách, když stružinecký bek Schreyer nesmyslně nakopnul u postranní čáry libštátského bouřliváka Kobrleho D. a ten oplácel. Jenže nepochopitelně dostal ŽK jen náš hráč. V těchto fázích utkání houstnou emoce na hřišti i v hledišti vzhledem k nerozhodnutému skóre. Domácí krajní záložník Havlíček odehrál balon do autu poblíž postranní čáry, stružinecký forvard Votoček ho zbytečně atakoval a koledoval si o své druhé napomínání a tudíž by následovala ČK. V 67. min. bek Hamáček vhazuje dlouhý aut před branku a střídající Böhm hlavou se pokouší přehodit gólmana a orazítkoval břevno. V 72. min. Martincův dlouhý centr v podobě tr. kopu na Votočka, jenže balon byl dlouhý a skončil za brankovou čarou v autu. V 84. min. stružinečtí potřetí v zápase vystřídali, ze hry odstoupil Ševců a místo něj Kozelka. Martinec posílil útok a vzadu hra jen na 3 obránce, na riziko. Snaha o vyrovnání. V 87. min. Matěja střílí těsně vedlelevé tyče po vyražení balonu kapitánem Patkou. V 89. min. mířil centr do pokutového území na Votočka, jenž byl stažen domácím obráncem. Píšťalka rozhodčího Tomáška zůstala k údivu hostujících hráčů, a rozumných fanoušků obou týmů němá. To si nenechal líbit náš kapitán Martinec a šel protestovat. "Bouchly v něm saze" a hlavního rozhodčího Tomáška počastoval několika výrazy, za které by se červenal i vtipy profláklý Pepíček, Tomášek neváhal a vytasil pro Makyho ČK. Po velmi krátkém nastavení Tomášek utkání ukončil za vítězství domácího Libštátu v poměru 2:1. Vzhledem k několikaminutové prodlevě ve hře, kdy byl ošetřován Havlíček na hrací ploše a 2 střídáním při hře, nastavil velmi málo. V závěru utkání eskalovalo napětí také v hledišti, kde došlo k potyčce fanouška hostů a domácích. 

     Co říci na závěr? V dnešním utkání rozhodlo prvních 10 minut 2. pol. Potom jsme měli několik šancí, dali jsme břevno a nebyla odpískaná penalta. Jenže vyrovnávací branku jsme nedali a tak soupeř vyhrál nejtěsnějším rozdílem. Víc mrzí že přijdeme na několik zápasů o oporu defenzívy, Martince, který bude pykat za kritiku rozhodčího. Nyní nás čeká domácí utkání s poslední týmem tabulky, rezervou Horní Branné.

 

     Příští zápas sehraje naš celek v sobotu 18. 04. 2015 od 17:00 na domácí hřišti ve Stružinci, kde bude mít za soupeře Sokol Horní Branná "B". Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že se náš tým semkne a dokáže v tomto utkání zvládnout roli favorita a zvítězí.

 

Stružinec do toho !!!

 

Autor:  Jiří Máka

 

—————

Zpět