FC Jiskra Libštát vs. TJ Sokol Stružinec  0 : 1   (0:1)

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček (46. Matějka), Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Matěja, Ševců, Láska M., Bláha D.(67. Kohout) - Sehnoutek, Votoček

připraven: Stránský P.

Absence: Vágner, Hloušek, Stránský L.

Vedoucí mužstva: Bím Ladislav

Rozhodčí: Mařatka Karel ze Semil, 1. asistent (lajk) Kousal Martin, 2. asistent (lajk) Máka Jiří

Za pěkné velikonoční soboty svedla píšťalka p. Mařatky dva velké rivaly v boji o první příčku OP Semilska. Na hřišti v Libštátě se představila domácí Jiskra a hostující Sokol Stružinec. Utkal se aktuální lídr tabulky se třetím. Dal se očekávat kvalitní duel včetně početného publika. Domácí chtěli potvrdit 3 body z Vysokého. Stružinečtí přijeli s tím, že by chtěli získat nějaký bod. Pokud se prohraje, tak odejít z boje se vztyčenou hlavou. Tomuto utkání by slušela delegace tří rozhodčích. Zvlášť když jde o první místo. Bohužel realita byla jiná. Od samého začátku to na trávníku vřelo. Malé hřiště, časté souboje, hrálo se hodně do těla. Kvalita hry pokulhávala. Byla zastíněna častými důraznými střety hráčů obou týmů. Ve 13. min. začal karetní mariáš rozhodčího Mařatky, když viděl Sehnoutek ŽK za faul. O minutu nato vytáhl pěkný zákrok gólman Škopán po střele domácího hráče. Balon vyrazil na roh. V 16. min. se prezentoval hezkou střelou Votoček. Ve 21. min. hosté v rychlé akci. Gólman Jakubičko pouze vyráží před osamoceného Matěju, který ač z úhlu, uklidil balon do sítě, 0:1. Ve 25. min. zatrnulo všem přítomným. Po vzdušném souboji Votočka s bekem Havlíčkem na půlce zůstal domácí hráč ležet bezvládně na zemi. Musela být povolána nosítka. Pro silně otřeseného hráče byla přivolána RZS. Ve 38. min. Votoček mohl potvrdit vedení Stružince druhou brankou. Běžel sám na gólmana, jenže i mistr tesař se někdy utne. Ve 40. min. inkasuje Ševců 2. ŽK pro hosty, svoji první v zápase. Minutu před koncem první půle přišla pohroma pro hosty. Hamáček šel do skluzu s Koldovským A. Oba hráči šli do souboje s velkou vervou. Karel si při pádu nešťastně přisedl ruku. V důsledku toho si ji zlomil. Oba zraněné hráče odvezla RZS do nemocnice. První poločas skončil tudíž v 52. min. Díky několikaminutovým zdravotním prodlevám. Do druhého dějství vystřídal zraněného Karla novic v našem dresu, Matějka. David sotva vkročil na trávník a po 3 min. zahrál vysokou nohou na polovině v sobouboji o míč se stoperem Patkou a rozhodčí Mařatka mu z fleku vysolil ČK. Domácí při přesilovce vycítili šanci, zvýšili obrátky. Přeskupili sestavu, i díky několikerému střídání. Hosty to ještě více stmelilo, jedinou vážnou situací pro Škopánovu svatyni bylo v 57. min. břevno. Obrana dirigovaná stoperem Vágenknechtem pracovala spolehlivě včetně gólmana Škopána. Ostatní hráči také dali do hry všechno, Votoček se vracel poctivě za balon a vyrážel do nebezpečných brejků. Postupem doby se začala lepit křeč na kopačky domácích.  V 67. min. hosté podruhé vystřídali. Kohout nahradil Bláhu D. V 77. min. Láska zahrává přímý kop. Brankou to však nekončí. V 89. min. Škopán se nenechal překvapit. Následoval rychlý brejk Stružince, Ševců se řítil na branku, byl gólmanem faulován v pokutovém území, avšak pád přifilmoval, proto rozhodčí Mařatka odpískal Pepovi simulování, za což obdržel svoji druhou ŽK, tzn. přišla ČK. Rozhodčí neměl žádnou možnost, jak by písknul penaltu pro Libštát, tak se předvedl na druhé straně. Po 5 min. nastavení byl tento zápas ukončen za vítězství Stružince v poměru 0:1.

Co říci na závěr? Stružinec získal 3 body, avšak za cenu 3 ztrát. Důležitým bylo, že se Stružiňáci semkli, hráli za Karla. Přejeme mu brzké uzdravení. I v oslabení, které trvalo poločas, bojovali a dokázali uzmout všechny body lídrovi.

Nyní nás čeká domácí zápas s Vysokým. Hraje se v sobotu 26. 4. 2014 od 17:00 h. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto zápasu.

Autor: Jiří Máka