FC Ingeo Lomnice n. Pop. "B" vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 4 (1:2)

na závěr výhra v derby

FC Ingeo Lomnice n. Pop. "B" vs. TJ Sokol Stružinec

2 : 4  (1:2)

hráno v neděli 17. června 2012 od 17:00

Branky: 45. Drahoňovský, 61. Kos - 6. Ševců, 31. Matěja, 56. Láska J., 87. Sehnoutek

ŽK: 2 (Košťák F., Kraus) /1 (Votoček)

Sledovalo: 100 diváků

Sestava – domácí: Jezdinský (c) – Košťák D., Drábek Mich., Kraus, Košťák F. - Šádek (67. Cerman), Bouška, Kos, Syrovátka – Drahoňovský, Koudelka (46. Vávra)

Trenér: Kozák Jaroslav

Sestava – hosté: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Bláha D. (46. Láska J.) - Matěja (79. Bláha O.), Ševců, Vágner, Sehnoutek – Votoček, Hloušek

Připraven: Stránský

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Hlavní rozhodčí Procházka Jan z Košťálova, na čarách mu asistovali laici, za domácí Vojtíšek Matěj a za hosty Máka Jiří.

Za  krásného slunečného počasí odehráli fotbalisté Stružince poslední utkání sezóny na hřišti sousedů v Lomnici n. Pop. Domácí namočeni do boje o záchranu posílili rezervu většinou hráčů áčka, navíc to bylo derby, o to měli větší motivaci nad Stružincem vyhrát. Stružinečtí mohli ještě v případě výhry pomýšlet na 3. místo, Košťálov by však musel nanejvýš remizovat s Roztokami.

Stružinečtí v tradiční žlutomodré kombinaci začali zostra. Hloušek hned ve 2. min. vystřelil nad. V 6. min. se hosté již poprvé radovali, když Ševců střelou z 18 m rozvlnil síť za Jezdinským, 0:1. Poté Stružinec přežil tři velmi dobré příležitosti domácích, Škopán v brance hostů v 8., 14. a 19. min. skvěle zasáhl. Ve 31. min. trefuje Ševců tyč, dobíhající Matěja posílá balon do branky, 0:2. Hosté se již viděli v kabině,přestali se plně koncentrovat na hru a v poslední minutě prvního poločasu inkasovali z kopačky Drahoňovského gól do šatny, 1:2.

Do druhého poločasu nastoupil do hry Láska J. místo Bláhy D. Jirka zaujmul místo v útoku a Hloušek se stáhl na beka. Po změně stran hosté v šanci. Skóre se nezměnilo. V 50. min. tr. kop hostů skončil jen na rohu. V 56. min. se dostal do zakončení Láska J., který s klidem hráče pokeru překonal Jezdinského, 1:3. Tento gól nabudil domácí, kteří se nechtěli smířit s tímto stavem. V 59. min. byl proti změně skóre opět Škopán. V 61. min. domácí snížili Kosem, 2:3. Závěrečná půlhodina byla ve znamení tlaku lomnických. Stružinec však dobře bránil a spoléhal na brejky. Důležitým elementem v tomto derby byl výborný výkon brankáře Škopána v naší brance. V 81. min. Škopán při střele domácích doslova čaroval. V 87. min. dal hostům pojistku Sehnoutek, když vstřelil čtvrtý gól Stružince v zápase, 2:4. Asistovali Bláha O. a Votoček. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Procházky se mohli stružinečtí hráči a fanoušci radovat z cenného vítězství proti rivalovi. Jelikož Košťálov B nepřipustil překvapení a vyhrál 4:3 s Roztokami, skončil tým Sokola Stružinec na konečném 4. místě v OP v ročníku 2011/2012. Vítězem se stal Sokol Nová Ves, jenž postupuje do I. B třídy, naopak do OS III. třídy sestupuje Sokol Zálesní Lhota.

Na závěr mi dovolte, abych poděkoval hráčům za dobrou prezentaci, realizačnímu týmu za práci pro oddíl. Nyní bude následovat krátká letní přestávka a v první polovině srpna s Vámi příznivci stružineckého fotbalu opět na shledanou.

(autor: Jiří Máka)