FC Ingeo Lomnice "B" vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 3 (1:0)

FC Ingeo Lomnice "B" vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 3  (1:0)

hráno v neděli 12. května 2013 od 17:00 h

Branky:  37. Vávra – 63., 78. Votoček, 75. Heřmanský

ŽK: 3/2 (Votoček, Hamáček)

Sledovalo: 100 diváků

Sestava – domácí: Jezdinský – Cerman, Drábek, Novotný, Havrda – Vohnout, Syrovátka (c), Dlouhý, Vávra – Tolvaj, Houžvička

Střídali: Vojtíšek, Košťák D., Podstawek

Trenér: Baudyš Zdeněk

Vedoucí mužstva: Sucharda Michal

Sestava – hosté: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Sehnoutek (82. Bláha O.), Vágner, Hloušek, Bláha D. (58. Kašpar) – Heřmanský, Votoček (90. Bajgar)

Připraveni: Hůlek, Stránský

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Vydra Jan, AR1: Liška Pavel, AR2: lajk: Máka Jiří

O druhé májové neděli, ve svátek matek se odehrálo na lomnickém stadionu sousedské derby mezi odvěkými rivaly, domácí lomnickou rezervou a Stružincem, vedoucím týmem OP Semilska. Hosté přijeli do Lomnice získat nějaký bod vzhledem k tomu, že soupeří o první příčku. Na začátku utkání hosté zahrávali během 2 min. 3 roh. kopy, jenže všechny skončily neúspěšně. Ve 20. min. domácí z roh. kopu také neuspěli. Ve 21. min. Heřmanský s asistencí gólmana Jezdinského orazítkoval břevno. Ve 29. min. tr. kop Lomnice ze 22 m končí v rukou našeho gólmana Škopána. Stejně to dopadlo v podání stružineckého Hlouška. Jezdinský na místě. Ve 37. min. se domácí dočkali branky. Po chytré kombinaci středem zakončoval mladík Vávra, 1:0. První poločas skončil jednogólovým vedením Lomnice.

V 50. min. Matěja v dobré možnosti lobem se pokoušel překvapit Jezdinského. Lob byl však nízký. Gólman chytá. V 55. min. rozhodčí Vydra nařizuje pok. kop za ruku v šestnáctce hostů. I když na penaltu byli určeni v domácím táboře dva exekutoři, míče se zmocnil odchovanec Stružince, Dlouhý, pro něhož to byla pikantní situace. Odmítl ovšem navýšení skóre, když napálil balon do levé tyče Škopánovy svatyně. Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment utkání. V 63. min. Votoček srovnává skóre po nádherné přihrávce od Ševců, 1:1. V 75. min. po faulu na Votočka v pok. území odpískána penalta pro Stružinec. Tu s přehledem proměnil Heřmanský, a otočil skóre na stranu hostů. Aby toho nebylo málo, o 3 min. později stanovil konečnou podobu výsledku Votoček, který z otočky levačkou vymetl šibenici. Bravo!!! Byla to osmnáctá branka Kuby v tomto ročníku. V závěru musel být pro zranění vystřídán Bláhou O. a zahrál si také jeho bratr. Bláha D, dnešní oslavenec. Vystřídal Matěju. Po 2 minutovém nastavení ukončil s přehledem pískající hl. rozhodčí Vydra toto derby utkání, ve kterém zvítězil Stružinec 3:1.

Co říci na závěr? Domácí hráči se nechtěli zahanbit a hostujícímu favoritovi chtěli připravit první jarní porážku. K tomu jim měli pomoci tři posily z áčka. I když se zápas pro ně vyvíjel příznivě, zlom nastal za stavu, 1:0, nepoměněný pok. kop domácích. Druhý poločas podali hosté bojovný výkon, k němuž přidali tři branky a díky střelecky disponovanému útočnému duu Heřmanský, Votoček si připsali důležité 3 body do tabulky.

Nyní čeká Stružinec domácí utkání proti Jívanu Bělá, kterému máme vracet podzimní porážku. Hraje se v sobotu 18. 5. 2013 od 17:00 h.