FC Ingeo Lomnice "B" vs. TJ Sokol Stružinec 0 : 3 (0:1)

19.04.2011 00:14

 

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

Lomnice poprvé dobyta Stružincem

 

FC Ingeo Lomnice "B" vs. TJ Sokol Stružinec  0 : 3    (0:1)    

hráno v neděli 17. dubna 2011 od 17:00

 

Branky: 15. Láska J., 60., 69. Heřmanský

 

ŽK: 2/3 (Hamáček, Vojtíšek, Škopán)

ČK: 0/0

Sledovalo: 150 diváků

 

Sestava – domácí: Jezdinský – Šádek, Kozák (c), Jirounek A., Košťák D. - Drahoňovský, Vohnout, Pazderský (46. Košťák F.), Fišar – Cerman (55. Sedlák), Horáček (46. Syrovátka)

 

Trenér: Vohnout Jiří

Vedoucí mužstva: Vohnout Jiří

 

Sestava – hosté: Škopán   Hamáček (77. Bláha O.), Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Láska J. (90. Stránský), Vágner, Ševců, Láska P. (87. Matěja) – Vojtíšek, Heřmanský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Bím Ladislav

 

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Štuk, Buďárek, Zuzánek.

 

   Neděli 17. dubna jistě netrpělivě vyhlíželo mnoho fanoušků Stružince a Lomnice. Neboť na tento den připadlo jejich vzájemné měření sil, tentokrát na stadionu v Lomnici. V minulém zápase na podzim ve Stružinci se oba soupeři rozešli smírně v poměru 2:2. Ve hře bylo hodně, případná výhra by ještě více vyrovnala boj na čele OP Semilska a navíc by to byla první výhra pro naše barvy od znovuobnovení lomnického béčka.

   Vzhledem k rozsáhlé absenci v lomnickém mančaftu, nezasáhly do hry některé opory z "A" týmu. I tak nemohli hráči Stružince v žádném případě toto utkání podcenit.   První poločas byl ve znamení dobré kombinační hry Stružince, se kterou si domácí častokrát nevěděli rady, a tak sahali místy po tvrdých skluzech, které sudí Štuk trestal žlutým napomenutím. Stružinec měl více ze hry, přesto domácí hráči několikrát našli recept na naši obranu, na spolehlivě chytajícího Škopána si nepřišli. Lomničtí poprvé zahrozili ve 13. min., kdy po rychlé akci Horáčka pálil vedle Drahoňovský. O 2 min. nato se již měnilo skóre, avšak byli to hosté, kteří se ujali vedení po rohu Pepy Ševců na zadní tyči se k míči dostal J. Láska, který  přesnou ranou nedal šanci Jezdinskému v brance, 0:1. Ve 39. min. dlouholetý hráč Stružince Honza Pazderský, zahazuje loženku Lomnice, když sám proti Škopánovi, trefuje pouze jeho a ten balon vyráží. V sektoru hostů bylo slyšet, jak si z hluboka oddychli.

   Domácí se nechtěli spokojit s tímto nepříznivým stavem a v 57. min. trefují síť naší branky, ovšem jen boční. Co se nepovedlo domácím, to vyšlo hostům v 60. min. jmenovitě Heřmanskému, který zavěsil po krásné přihrávce Ševců, 0:2. Za chvíli výrazně zvýšil naděje na bodový zisk v tomto zápase Škopán, který v rozmezí několika sekund zlikvidoval 2 velké šance domácích. V 69. min. se měnilo skóre potřetí a opět na straně hostů, Heřmanský k levé tyči usměrnil balon po výborné přihrávce Honzy Vágnera, 0:3. V 75. min. snaha Lomnice o korekci výsledku končí v naší zdi po tr. kopu. Lomničtí znovu u balonu, následuje další faul Stružince, tr. kop se jim opět nedaří a míč končí v autu. V 81. min. střídající Ondra Bláha podnikl sprinterský souboj se stejně urostlým stoperem Jardou "Nestou" Kozákem, v něm náš  borec zvítězil, jenže pak urazil všechny svaté, když zblízka zazdil stoprocentní šanci, kterou vypracoval Heřmanský. V závěru se již nic podstatného kromě ŽK pro Škopána za zdržování hry nestalo, a tak se Stružinečtí dočkali prvního vítězství na půdě Lomnice v novodobé historii. Nic na tom nemění skutečnost, že Lomnické béčko nebylo tak posíleno jako v minulých letech. Musím pochválit hráče za výkon, který podali v dnešním derby. Divákům, i těm nezaujatým se musel zápas líbit. Úroveň duelu snesla parametry momentálně dvou nejlepších týmů okresu Semily.

   V sobotu 23. 4. od 17:00 čeká náš tým další domácí mistrovské utkání, soupeřem bude rezerva SK Mírové. Proto přijďte podpořit žlutomodré barvy v co největším počtu za ziskem dalších bodů Stružince.

(autor: Jiří Máka)

 

—————

Zpět