Exhibiční zápas na počest Máni Vágenknechta

06.05.2014 12:48

TJ Sokol Stružinec vs. Zbytek světa    5 : 5  (4:1)

hráno v sobotu 3. 5. 2014 od 17:00

Branky: 3. Máňa, 17., 25. Vágen, 22. Honza Šmiraus, 33. Aleš Zamastil – 27. Lukáš Petr, 38., 59. Máňa, 45. Zdeněk Mizera, 52. Radek Láska

V sobotu 3. května 2014 za chladného odpoledne se na stružineckém hřišti sešla parta přátel, aby se setkali a zahráli exhibiční zápas s Máňou Vágenknechtem. Ten žije od roku 2000 v USA. Přijel poprvé po 14 letech na návštěvu do ČR.V mužstvu Sokola Stružinec nastoupili jeho bývalí spoluhráči a ve zbytku světa většinou hokejisté Lomnice a Syřenova.

Máňa si zahrál 1. pol. za Stružinec a 2. půli za Zbytek světa. Domácí si vypracovali během první půle tříbrankový náskok, o který však ve druhé části přišli. Po konečném remízovém výsledku 5:5 přišel na řadu penaltový rozstřel mezi Máňou a Vágenem. Máňa dvakrát nekompromisně zavěsil na pravou tyč, Vágen v druhé sérii podcenil střelu a nechal vyniknou gólmana Milana Těhníka. Penaltový rozstřel tedy skončil vítězstvím 2:1 pro Máňu. Toto utkání se odehrálo v přátelském duchu bez zranění. Všichni věří, že se takový „mač“ zase někdy uskuteční a doufají, že to bude dříve než za 14 let.

Hráno 2 x 30 min.

Střídalo se hokejově

Rozhodčí: Matěja Marek, 1. asistent: Bláha Dominik – 1. pol., 2. pol. Bím Ladislav, 2. asistent: Votoček Jakub

Sestava Stružinec: Jirka Dubec (Honza Fiedler) – Pepa Tůma, Renda Pospíšil, Jarda Dlouhý, Honza Pazderský, Aleš Novotný, Aleš Zamastil, Petr Vágenknecht, Honza Šmiraus, Milan Drahoňovský, Honza Vágner, Tomáš Mach, Jirka Láska, Láďa Matouš, + Martin Vágenknecht.

Trenér: Bohouš Vágner

Sestava Zbytek světa: Milan Těhník – Radek Vejnar, Míla Mizera, Láďa Mařan, Milan Bouška, Dušan Lábek, Martin Čapek, Zdeně Mizera, Robert Mizera, Radek Láska, Roman Láska, Petr Skalický, Lukáš Petr, Pavel Láska, + Martin Vágenknecht.