Cenný bod z horké půdy

18.04.2010 21:10

Jiskra Libštát - TJ Sokol Stružinec 1:1 (0:1)

hráno v sobotu 17. dubna 2010 od 17:00

Branky: 79. Podlipný pen.- 18. J. Novotný pen.

 

ŽK: 0

ČK: 0

diváků: 150

Hlavní rozhodčí Ivan Štuk z Lomnice n. Pop. měl utkání pevně pod kontolou , jeho delegovanými asistenty byli Bergemann Lubomír a Jebavý Luděk.

Sestava – domácí: Regimon R. - Mečíř P. ml., Koldovský, Jebavý (77. Tichánek P.), Mach - Kobrle D., Sirotek, Podlipný, Patka (c), Preissler (18. Havlíček), Smolík

Připraveni: Kotas, Řípa, Regimon M.

Trenér: Měčíř Petr st.

Vedoucí mužstva: Kousal Zdeněk

 

Sestava – hosté: Hůlek - Hamáček, Škopán, Novotný J. (c), Hloušek – Vojtíšek, Ševců, Vágner, Láska J. -  Bláha O. (82. Těhník), Láska R. (67. Bláha D.)

Připraveni: Dlouhý, Stránský

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Za krásného jarního počasí zavítali fotbalisté vedoucího týmu okresu ke šlágru kola na trávník do Libštátu společně s početným davem fanoušků. Dala se očekávat kvalitní hra obou mužstev se spoustů osobních soubojů zapříčiněných velikostí hřiště. Cílem našeho týmu bylo prodloužit sérii bez prohry o další zápas, tzn. získat aspoň bod. Už proto, že domácí Libštát doma ještě v tomto ročníku OP neprohrál.

V týmu Stružince došlo ke dvěma změnám v základní sestavě. Vágenknechta na postu stopera nahradil Škopán a Pazderského v krajní záloze Vojtíšek. V úvodu se oba týmy oťukávali. V 7. min. poprvé dali o sobě vědět domácí při zahrávání 1. roh. kopu, hostující obrana odvrací. V 17. min. faulován Stružinecký záložník Ševců v pokutovém území. Nařízený pokutový kop bezpečně do protipohybu gólmana Regimona k levé tyči proměňuje J. Novotný, 0:1. Ve 22. min. zahrává Ševců roh z pravé strany, míč přechází přes celé vápno, nic z toho. Ve 25. min. chyba domácího stopera Koldovského, R. Láska mu sebral balon, prudce vystřelil na Regimona, ten vyráží před sebe, osamocený dobíhající útočník O. Bláha trefuje trestuhodně jen gólmana. Obrovská možnost ke zvýšení skóre a důležitý moment. Ve 28. min. fauluje Vágner na 25 m. Podlipného tr. kop končí v autu. Ve 37. min. roh Ševců, míč opět nebezpečně naservírován před branku, nikdo však z našich hráčů se ho nedotkl a tak ho domácí obránce posílá do autu. Ve 39. min. Hloušek přihrává O. Bláhovi, který se ocitl na vápně a pálil bodlem těsně vedle. Ve 43. min. roh Ševců přímo na gólmana, ten vyráží až k polovině. V poslední minutě prvního poločasu krásná střela Ševců ze 20 m pod břevno, Regimon s námahou vyráží na roh. Poté sudí Štuk nastavil 1 minutu, během níž se již nic podstatného nestalo, a tak obě mužstva odcházela do kabin za stavu 0:1 pro Stružinec. 2. min. po přestávce fauluje stoper Škopán na vápně, tr. kop extřetiligového Preisslera končí nad. V 58. min. J. Láska důrazně atakoval domácího Kobrleho, obral ho o míč, zaběhl na malé vápno, míč z jeho kopačky pouze do náručí gólmana. V 63. min. domácí poprvé vystřídali. Havlíček místo Preisslera. V 65. min. rychlá akce hostů, R. Láska inkasoval dlouhý pas, vřítil se do vápna, pohotově vystřelil, avšak mimo. V 67. min. poprvé střídají hosté, D. Bláha nahradil R. Lásku. V 75. min. střílejí domácí nad. V 77. min. 2. střídání domácích, P. Tichánek místo Jebavého.  V 79. min. dochází ke kontaktu Ševců s domácím útočníkem, který tomu něco přidal, sudí Štuk neváhá a ukazuje na značku pokutového kopu. Míč si staví zkušený záložník Podlipný, který k pravé tyči Hůlkovy svatyně srovnává stav na 1:1. Byl to teprve 7. obdržený gól ze 7 utkání na soupeřově hřišti. V 82. min. dochází ke 2. změně v našem týmu, Těhník místo O. Bláhy. V závěrečných minutách sílil tlak Libštátu, chtěli vstřelit vítězný gól, Stružinecká obrana pod taktovkou Škopána pracovala spolehlivě a nedovolila další změnu skóre, a tak zápas skončil remízou 1:1. Před utkáním bychom brali bod všemi deseti, nakonec je to pro náš tým spíš ztráta, vzhledem k průběhu, kdy naši hráči zahodili několik stoprocentních šancí např. 2x O. Bláha.

V následujícím kole se naše mužstvo i fanoušci mohou těšit na tradiční derby odvěkých rivalů, neboť na trávník Sokola Stružinec vyběhnou hráči Nové Vsi n. Pop.

 

—————

Zpět